'Fakir fukara'nın sarma sigarasına yasak!

Resmi Gazete'de yayınlanan değişiklikle 1 Temmuz’dan sonra sarma sigara satışı yasaklanıyor. Yasak, bir TV programında Erdoğan’ın sigara yasağına dair sözlerine karşılık Neşet Ertaş’ın verdiği ‘Zenginse bıraksın fukaraysa sigara içmezse ne yapacak’ yanıtını hatırlattı.

'Fakir fukara'nın sarma sigarasına yasak!

 

SiyasiHaber

Sigaraya gelen zamlardan sonra yurttaşların yöneldiği sarma sigaraya1 Temmuz’dan sonra yasak geliyor.

Resmi Gazete'de bugün yayınlanan değişiklikle beraber 1 Temmuz’dan itibaren ticari amaçla makaron veya yaprak sigarı kağıdının doldurulmuş şekilde satışına yasak getiriliyor. 

Ayrıca 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren de Tarım ve Orman Bakanlığından yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapmak yasaklanacak. Ticari amaçla makaron veya yaprak sigara kağıdını, içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün, tütün harici herhangi bir madde doldurulmuş olarak satanlar, satışa arz edenler, bulunduran ve nakledenlere yönelik cezaya ilişkin uygulama, 1 Temmuz 2020’de yürürlüğe girecek. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapanlara yönelik cezai uygulamanın yürürlük tarihi 1 Temmuz 2021 olacak.

 

Yapılan değişiklikler şu şekilde: 

Sigara yasağı geçmişte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Neşet Ertaş arasında yaşanan diyaloğu akıllara getirdi.

Neşet Ertaş, Erdoğan'ın sigara ile ilgili açıklamasında araya girerek, “Esas şu havamızı zehirleyen, atmosferimizi delen, şu sokaklarda sel gibi zehir akıtan arabaların egzozuna bir çare bulun. Zavallı garip fakir fukaranın zaten canı burnunda, bir sigara içecek...” ifadelerini kullanmıştı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler