Ezhel'in 'pişmanım' diye bir sözü yok: 'Şarkılarım suç işleme kastıyla yapılmadı!'

İfade vermek için gittiği İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltına alınan, ardından da tutuklanan müzisyen Ezhel'in avukatı Fuat Ekin, tutuklamanın usulsüz ve hukuksuz olduğunu, Ezhel'in serbest bırakılması için itirazda bulunacaklarını söyledi

Ezhel'in 'pişmanım' diye bir sözü yok: 'Şarkılarım suç işleme kastıyla yapılmadı!'

23 Mayıs Çarşamba akşamı gözaltına alınarak nöbetçi mahkeme tarafından “uyuşturucu kullanımını özendirmek ve kolaylaştırmak” suçlamasıyla tutuklanan müzisyen Sercan İpekoğlu’nun (Ezhel) avukatı Fuat Ekin, yaptığı açıklamada müvekkili hakkındaki tutuklama kararının usülsüz ve hukuksuz olduğunu vurguladı.

Ezhel’in daha önce başlatılan bir soruşturma kapsamında herhangi bir tutuklama veya adli kontrol kararı olmaksızın sadece para cezasına çarptırıldığını belirten Ekin, müvekkilinin bu kez hakkındaki “yeni bir şikayet” üzerine aynı içerikteki yeni bir soruşturma kapsamında tutuklandığını belirtti.

Tutuklama usulsüz ve hukuksuz

Basına yansıyan operasyon iddialarının aksine Ezhel’in ifade vermek üzere gittiği İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltına alındığını ve buradan nöbetçi mahkemeye çıkarılarak tutuklandığını belirten Ekin tutuklamanın usulsüz ve hukuksuz olduğunu vurguladı.

Ekin, “Müvekkilim hakkında yeni bir suçlama dahi yok. Daha önce soruşturmaya neden olan yasanın maddelerinde Kasım 2017’de değişikliğe gidilmesinden ötürü tutuklama kararı verildi” dedi.

Tutukluluğa itiraz edilecek

Ezhel’in tutukluluğuna dair pazartesi günü itiraz dilekçesi vereceklerini söyleyen Avukat Fuat Ekin, müvekkilinin serbest bırakılmasını umduğunu söyledi.

Ekin, müvekkiline yöneltilen “özendirme suçlaması”nı hukuken tehlikeli bulduğunu belirterek “Ezhel yaptığı müzikle sokağı, yeraltı dünyasını resmediyor ve eserlerinde bunu kurguluyor. Bu suçlama oldukça tehlikeli çünkü yarın bir gün sinemaya, edebiyata, sanatın diğer dallarına da uyarlanabilir. Cinayet romanı yazan bir yazarın cinayet suçlaması ile yargılandığı bir duruma dönüşebilir” dedi.

“Pişmanım” demedi

Ekin, uyuşturucuya özendirmekle suçlanan Ezhel’in, “Bonzai zehirdir” şeklinde açıklamaları olduğunu da hatırlattı.

Avukat Fuat Ekin, Ezhel’in moralinin gayet yüksek olduğunu ve hakkında çıkan “İfadesinde ‘pişmanım’ dedi” haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Ekin, Ezhel’in yaptığı sanatın, şarkılarının suç işleme kastıyla yapılmadığını düşündüğünü söyledi.

(Sendikaorg)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler