Ezhel: Kahrolsun sansür, yaşasın tam bağımsız rap!

Rapçi Ezhel tutuklu bulunduğu cezaevinden mektup gönderdi. Mektupta Emniyet’e ifade vermeye kendisi gittiğini söyleyen kendisini şikayet eden kişiye “Ben size ne yaptım” diye seslendi.

Ezhel: Kahrolsun sansür, yaşasın tam bağımsız rap!

24 Mayıs’ta tutuklanan rapçi Ezhel Maltepe Cezaevi’nde kaleme aldığı mektubunu sosyal medya hesabında yayımladı.

28 yaşındaki Ezhel Emniyet’ten gelen telefon üzerine ifade vermeye gitmiş, nöbetçi mahkeme tarafından "Uyuşturucu kullanımını özendirmek ve kolaylaştırmak" gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Ezhel, mektubunda ailesine, dostlarına ve sevenlerine seslenerek sağlının iyi olduğunu cezaevinde de kendisini dinleyenlerden destek gördüğünü ifade etti.

Kendisini Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) şikayet eden kişiye seslenen Ezhel, “Ben size ne yaptım. Kendimi geçtim, sizi bir anayı ağlatmanın vicdanıyla baş başa bırakıyorum” dedi.

Mektubunu “Kahrolsun sansür yaşasın tam bağımsız rap!” sözleriyle tamamladı.

“Aldığınız her nefesin değerini bilin”

Sercan “Ezhel” İpekçioğlu imzasıyla 26 Mayıs tarihli mektubun tamamı şöyle:

“Sevgi ve barış ile. Ailem, gardaşlarım, dostlarım, sevenlerim. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Destekleriniz için çok teşekkür ederim. Varlığınız bana güç veriyor. Güzel kalplerinizden öpüyorum. Ben gayet iyiyim, burada da beni dinleyen, bilen arkadaşlar var, onlar da çok yardımcı oldular. Onlara da çok teşekkür etmek isterim, umarım dostluğumuz daim olur.

“Müptezhel albümünün doğum gününde koğuşa geçtim. Çok enteresan tesadüfler yaşadım. Hikayelerimi sizlerle yeni şarkılarımla paylaşmayı çok isterim. Gelir gelmez bağlamaya sarıldım. Burası gerçekten ilginç bir koğuş; inşaat işçisi de var, Amerika’da mühendislik bitirmiş insan da. Varoş hikayeleri ve entelektüel tartışmalar bir arada.

“Nedendir bilmiyorum mahpusluktan mı, duyduğum her şiir, dinlediğim her türkü bugüne kadar duyduğum en güzelleriymiş gibi geliyor. Hayatın insanlara neler yapabildiği ve yaptırabileceği beni her an şaşırtıyor. Tek diyebileceğim, aldığınız her nefesin değerini bilin.

“İfade vermeye kendim gittim”

“Moralimi bozan şeylere de değinmek istiyorum. Gelir gelmez tüm gazetelerde ve tüm haberlerde kendimi gördüm. Akşam Kadıköy’de yapılan operasyonla gözaltına alınmışmışım. Şimdi buraya okkalı bir küfür yazmak isterdim. Ama bu benim ilk cezaevi mektubum.

“Herkes bilsin isterim ki, polis beni ifadeye çağırdı ve sonraki sabah, başım dik ve gönlüm rahat bir şekilde Vatan Emniyet’e şahsen ifade vermeye gittim. Beni bir kaçak ve korkak gibi gösteren tüm medyayı kınıyorum.

“Ben size ne yaptım”

“Bunun dışında destek olan haberlere de rastladım. J Teşekkür ediyorum. İkinci olarak Vatan Emniyet’te ifade verebilmem için bana baronun atadığı avukat hanıma yazıklar olsun. Nasıl olsa ifade verip giderim diye düşündüğüm için özel avukatımı çağırmadım. Bu hanım benimle, bana ‘ne işim var’ deyip adliyeye bile gelmedi, sağolsun iyice geç kaldık ve baro yeni bir avukat atayabilene kadar saatler geçti. Buna rağmen avukat hanım televizyona çıkıp avukatımmış gibi, garip garip konuşuyor. Ah, şu 15 dakikalığına da olsa şöhret olma merakınız. Herkes bilsin.

“Üçüncü olarak tutuklanmama sebep olan, beni BİMER’e şikayet eden kişiye seslenmek isterim. Ben size ne yaptım? Kendimi geçtim, sizi bir anayı ağlatmanın vicdanıyla baş başa bırakıyorum.

“Yaşasın tam bağımsız rap”

“Bugy ve Efe; can kardeşlerim... Sizi özlüyorum. Çıktığımda yakalım piyasayı! KOVL! Rıza abim ve tüm StageArt ailesi, iyi ki varsınız. Sabırla daha iyi günlere... Kurban olduğum canım annem. Birtanem. Kim bilir nasılsın? Hep aklımdasın. Seni düşündükçe gözlerim doluyor. Beni merak etme, ben çok iyiyim. Biz neler gördük canım anam bunları da atlatırız. Mutlu ol bana yeter. Oğlun dimdik, sapasağlam... Dayıma çok selam, onu çok öpüyorum.

“Kahrolsun sansür, yaşasın tam bağımsız rap! Dünyanın tüm güzellikleri sizinle olsun...”

“FreeEzhel” çağrıları

Ezhel’in tutuklanmasının ardından Kadıköy'de duvarlara #FreeEzhel yazılamaları yapıldı.

Moğollar, Serken Altuniğne, Yasemin Mori, Harun Tekin, Murat Meriç, Ceza, Derya Bengi, Amberin Zaman, Işıl Cinmen gibi isimlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı, müzik yazarı ve gazeteci tweet atarak Ezhel’in serbest bırakılmasını istedi.

Ezhel’e atılı “uyuşturucuya özendirme” suçlaması Türk Ceza Kanunu’na göre, 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılıyor.

Bianet

Etiketler: Ezhel, Rap Müzik, Sansür, mektup

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler