Ey kafası karışık solcu, uyan artık! Amed Gezi’ye selam duruyor: “Katil Erdoğan!”

Ey kafası karışık solcu, uyan artık! Amed Gezi’ye selam duruyor: “Katil Erdoğan!”

SİYASİ HABERDEN – Diğer Yazılar

Çok uzun zamandır söylüyoruz: AKP yönetici kliğinin şefi ve şurekası içte Yüce Divan, dışta Lahey’de yargılanma baskısı ile bunalmıştır. İktidardan düştükleri gün, Yüce Divan’da, Lahey’de yargılanmaları kaçınılmazdır.
Yüce Divan’a götürecek suçlamalar bellidir: 17-25 Aralık operasyonlarında açığa çıkan suçlar nedeniyle “yolsuzluk” ve “hırsızlık”. MİT TIR’larından fışkıran gerçekler nedeniyle “vatana ihanet”.
Lahey’e götürecek suçlama bellidir: “Savaş suçu”…

Şimdi herkesin farkına vardığı gerçeği biz bir yıldır usanmadan tekrar ediyoruz: AKP yönetici kliğinin şefi ve şürekası bu mukadderattan kurtulmak için Türkiye’yi iç savaşa sürüklemek istiyor.
Bütün plan Kürt ile Türkü, Alevi ile Sunni’yi birbirine kırdırma üzerine kuruludur. 64 gündür bunu deniyorlar. Dün Amed’de cüretkarca aynı işe yeltendiler. Bu provokasyon, yeni bir 6-8 Ekim atmosferi yaratma girişimiydi. Bombalanan Kürt’ün reaksiyonundan nemalanmak, böylelikle iç savaşın kapısını aralamak istediler.

Diyadin boşa düştü. Adana, Mersin bombalamaları boşa düştü. Erzurum saldırısı boşa düştü. Ve nihayet, seçime bir gün kala terekelerindeki en vahşi senaryoyu piyasaya sürdüler. O da boşa düştü…
Bombalamanın ardından sosyal medyada yayınlanan videolardaki görüntüler, AKP yönetici kliğinin şefi ve şürekasının iç savaş çıkarma tezgahının nasıl boşa çıkarıldığını kanıtlıyor.
Çocukların bile kanlı uzuvları ortalığa saçılmışken, yüzbinler kolkola girip bir yardım koridoru oluşturuyor, yaralılar koşar adım bu koridordan taşınıyor. Tam bu esnada on binlerce insan aynı sloganı tekrarlıyor: “Katil Erdoğan!”.

Aynı Gezi günleri gibi… Binlerce gaz fişeği havada uçuşmaya devam ederken, oluşturulan yardım koridorundan yaralılar taşınırken de aynı slogan haykırılıyordu: “Katil Erdoğan!”.
Dün Amed’den yükselen “Katil Erdoğan!” sloganı, Fırat’ın Doğusu ile Batısı’nı birleştiriyor. Bugünün konjonktüründe öncelikle görevin AKP’yi alaşağı etmek olduğunu, defetmemiz gereken belanın ortak olduğunu gösteriyor. Bu sloganla Amed Gezi’ye selam duruyor.
Bugün, seçimden bir gün önce, Amed’den yükselen slogan her yerde tekrarlanıyor: Van’da yüzbinler “Katil Erdoğan!” diye bağırıyor. İstanbul Sancaktepe ve Pendik’de on binler aynı sloganı tekrarlıyor. Amed ve Van, İstanbul’la kucaklaşıyor.

Başımızdaki belayı defetmek için “son çıkış”a bir günden daha az bir zaman kaldı. Amed’den yükselen slogan sana sesleniyor. Kaderimizin ortak olduğunu tescil ediyor. Bu gece başına yastığa koyduğunda şunu asla unutma: Sen nasıl Gezi’de bu sloganı hançereni yırtarak haykırdıysan, etrafa saçılmış et parçalarının arasındaki Diyarbakır’lı Kürt de, senin gibi hançeresini yırtarak aynı sloganı haykırıyor.
Fırat’ın Doğusu ile Batısı’na reva görülen zulüm ortaktır. İki yakanın kaderleri ortaktır. Düşmanı ortaktır.

Yarın git sandık başına. Tam oy verirken kulağında Amed’den yükselen slogan yankılansın. Muktedire bir tokat vurur gibi bas mührü HDP sütununa.
Bas, bas ki bu alçakları yargılamanın kapısını aralayalım.
Bas, bas ki Berkin’in, Ali İsmail’in, Ahmet’in, Medeni’nin, Ethem’in, Mehmet’in, Abdocan’ın katillerinin yakasına yapışalım.

Bas ki, yeni bir Türkiye’ye uyanalım…

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler