Evrim Teorisi'ni çıkarıp, 'Cihat'ı müfredata alan Milli Eğitim Bakanı: En çağdaş, en bilimsel eğitimi veriyoruz

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni müfredatı halkın görüşünü alarak hazırladıklarını iddia etti. Yılmaz, "Yaptığımız değişikliklerle en çağdaş, en bilimsel eğitimi veriyoruz" dedi.

Evrim Teorisi'ni çıkarıp, 'Cihat'ı müfredata alan Milli Eğitim Bakanı: En çağdaş, en bilimsel eğitimi veriyoruz

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kurban Bayramı’nın 3’üncü günü memleketi Sivas’ta açılış törenlerine katıldı. Törende konuşan Yılmaz, ülkelerin gücünün iyi eğitimden geçen nitelikli insan gücünden geldiğini söyledi.

Müfredatı yenilediklerini hatırlatan Bakan Yılmaz şöyle dedi: “Müfredatı daha kaliteli bir eğitimi evlatlarımıza verebilmek için yeniliyoruz. 51 dersin müfredatını yeniledik. Cumhuriyetin kurulduğu andan bugüne kadar hiçbir müfredat bu kadar halkın görüşüne açılmadı. Halktan bu kadar görüş alınmadı ve demokratik bir şekilde mutlaka evlatlarımızı 21’inci yüzyılda yarışacak şekilde bir eğitim almaları için 1’inci sınıf, 5’inci sınıf ve 9’uncu sınıf müfredatlarına bu eğitim öğretim yılından itibaren başlıyoruz. Düzenlediğimiz, yaptığımız değişikliklerle en çağdaş, en bilimsel eğitimi veriyoruz.”
 

Etiketler: MEB, Evrim teorisi, cihat

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler