Evi işaretlenen Yüksek Kalı fotoğrafa ilişkin konuştu: Üşümüştüm

Malatya’daki Cemal Gürsel Mahallesi’nde Alevilerin oturduğu 13 evin kapısına 22 Kasım’da kırmızı boya ile çarpı işareti konulmasının ardından, fotoğrafı ile dikkat çeken Yüksek Kalı o fotoğrafa ilişkin açıklamada bulundu.

Evi işaretlenen Yüksek Kalı fotoğrafa ilişkin konuştu: Üşümüştüm

Malatya'da evleri işaretlenen Alevilerden biri olan ve bir fotoğrafla gündeme gelen Yüksek Kalı, o anlara ilişkin konuştu. Kalı, medyada fotoğrafa ilişkin ‘korkudan böyle yapıyor' yorumlarına cevap olarak o an üşüdüğünü söyledi.

‘O an üşümüştüm’

Gazete Habertürk’te yer alan habere göre annesiyle birlikte 40 yıldır aynı mahallede yaşadığını anlatan Kalı, çirkin bir olayla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti. Kalı o an ile ilgili, “Korkudan böyle yapıyor yazılmış ama ben o an üşümüştüm. Fotoğraf o yüzden öyle çıkmış onun için biraz tedirgin olduk” şeklinde açıklama yaparak “Burayı herkes biliyor ki Alevi mahallesi, belirli yerler işaretlenmiş. Neden işaret konulsun? İnsan korkuyor. Faili bulunsa rahatlayacağız” dedi.

Kalı, “Aynı mahallede oturduğum yeğenim, sabah 08.30’da kapıyı çaldı. ‘Teyze kapılar işaretlenmiş’ dedi. Üzerime bir şey almadan çıktım, üst mahalleden alt mahalleye gittim. 13 evin kapısının işaretlenmiş olduğunu gördüm. Sonra polisi çağırdık. Milletvekilleri, belediye başkanları geldi. ‘Korkmayın’ dediler. Biz daha önce bu olayları 12 Eylül’de yaşadık. Korkuyoruz. Dükkânlar, işyerleri yakıldı. Onun için biraz tedirgin olduk. Burayı herkes biliyor ki Alevi mahallesi, belirli yerler işaretlenmiş. Neden işaret konulsun? İnsan korkuyor. Faili bulunsa rahatlayacağız. Yabancı birisi geldiği zaman şüpheleniyoruz, siz geldiğinizde de şüphelendik. Çok şükür toparlandık. Polis gece gündüz 3 gündür geziyor. Biz her dışarı çıktığımızda polis arabasını görüyoruz” dedi. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler