ESP üyelerine katliam tehdidi: ‘Polis telefonla arayarak üyelerimizin kaldığı evde katliam yapacağını söyledi’

ESP’ye ait Twitter hesaplarından gece 2.00 sularında yapılan paylaşımlarda, polis olduğunu söyleyen kişilerin 1.30’da ESP üyesi Sedat Polat’ın babasını arayarak Tülin Gür, Burcu Durak ve Sedat Polat’ın oturduğu evde katliam yapılacağını söylediği aktarıldı. Ardından evde bulunan sosyalistlerin güvenle evden çıkarıldığı bildirildi.

ESP üyelerine katliam tehdidi: ‘Polis telefonla arayarak üyelerimizin kaldığı evde katliam yapacağını söyledi’

ESP Twitter hesabından konuyla ilgili olarak 2.15’te şu açıklama yapılmıştı:

“Uzun süredir üyelerimiz Ankara’da kaçırılıp infazla tehdit edilmekteydi. Şu saat itibari ile, üyelerimizden birinin ailesi aranmış, eve operasyon yapacağız ve hepsini öldüreceğiz diye tehdit edilmiştir. Ankara’daki 3 üyemizin kaldığı evin önünde kalabalık bir grup beklemektedir.

Aileyi polisiz diye arayıp, Çocuklarını ölümle tehdit edenler kim? Şu an itibari ile Ankara’daki üyelerimizin evinin önünde duranlar, park halinde araçta bekleyen kalabalık grup kim? Ankara valisi ve emniyeti derhal açıklama yapmalıdır! Yaşanacaklardan Ankara Emniyeti sorumludur.”

3.00’te ise yine ESP sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamaya göre sosyalistlerin, ESP’li arkadaşları tarafından evlerinden çıkarıldığı, eve gelen polislerin de tehdit telefonunun ve kapı önündeki bekleyişin kendileriyle ilgisinin bulunmadığını aktardığı belirtildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler