Eşini bıçaklayarak öldüren sanığa 'iyi hal' indirimiyle 24 yıl hapis

Samsun'da boşanma davası açan eşi Merve Şahin'i, konuşmak için otomobille götürdüğü hastane otoparkında 25 yerinden bıçaklayarak öldüren Adem Şahin'e verilen müebbet hapis cezası, Bölge Adliye Mahkemesi tarafından 'tahrik ve iyi hal' indirimi uygulanarak, 24 yıla indirildi.

Eşini bıçaklayarak öldüren sanığa 'iyi hal' indirimiyle 24 yıl hapis

31 yaşındaki Adem Şahin cinayeti 2 Aralık 2018 günü, Kadıköy Mahallesi'ndeki Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nin otoparkında işledi.

Tekirdağ'da yaşayan Adem Şahin, boşanma aşamasında olduğu için Samsun'a yerleşen eşi Merve Şahin ile konuşmak için Samsun'a gitti ve konuşmak istediğini söyleyerek eşini otomobiline alıp, hastane bahçesine götürdü.

İkili arasında çıkan tartışma sırasında Adem Şahin, üzerinde taşıdığı bıçağı, eşine art arda sapladı.

Bir çocuk annesi Merve Şahin, sağlık görevlilerince otoparktan acil servise götürülürken yaşamını yitirdi.

Enis Adem Şahin ise kaçmak isterken, polis ekiplerince yakalandı. Şahin, eşini, kendisini aldattığı için öldürdüğünü öne sürerek, "Pişmanım" dedi.

Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi, Adem Şahin'i 'eşi kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Ancak Adem Şahin'in avukatı, kararı, cinayetin tahrik altında işlendiği iddiasıyla Samsun Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi'ne taşıdı. 1'inci Ceza Dairesi de 1 Temmuz'da verdiği kararında, Adem Şahin'in 'cinayeti tahrik altında işlediğini' bildirerek, cezayı, iyi hal indirimi de uygulayarak, 24 yıla indirdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler