Ertuğrul Kürkçü'ye AKPM'nin Onursal Üyeliği verilmesi töreni

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü'ye, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) tarafından Onursal Üyelik verildi.

Ertuğrul Kürkçü'ye AKPM'nin Onursal Üyeliği verilmesi töreni

SiyasiHaber

Bugün (8 Ekim) Strasbourg’daki Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi binasında yapılan törenle AKPM Başkanı Liliane Maury-Pasquier tarafından Ertuğrul Kürkçü’ye "Onursal Üyelik" ünvanı verildi. Törende konuşan Kürkçü, “Köklerinde demokrasi için, devrim için faşizme karşı mücadele olan bu meclisin onursal üyeliğine seçilmiş olmak bir şereftir. Viva la revolución (Yaşasın devrim)!” dedi.

Birleşik Avrupa Solu Grubu’nun önerisiyle ve AKPM’nin kararıyla verilen Onursal Üyelik dolayısıyla Ertuğrul Kürkçü bundan böyle AKPM adına temsili görevler üstlenmeye davet edilebilecek.

HDP Onursal Başkanı Kürkçü TBMM’de 24., 25. ve 26. Dönemlerde yaptığı milletvekilliği sırasında HDP adına AKPM Türkiye delegasyonunda yer almış ve AKPM'deki çalışmalarını Birleşik Avrupa Solu Grubu'nda (UEL) sürdürmüştü. Kürkçü, AKPM Sosyal İşler, Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra Genel Kurul tartışmalarında UEL adına sözcülük de üstlenmişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler