Erkek şiddetinin bayram mesaisi: Eşini iki çocuğunun önünde öldürüp intihar etti

Erkek şiddetinin bayram mesaisi: Eşini iki çocuğunun önünde öldürüp intihar etti

Kadına yönelik erkek şiddeti bayramın ilk gününde de durmadı. Afyon merkeze bağlı Çavdarlı köyünde, yedi yıllık eşi Havva Altıntaş’ı çocuklarının gözleri önünde av tüfeğiyle öldüren İsmet Altıntaş, ardından aynı silahla intihar etti.

Eşinin kendisine uyguladığı şiddete dayanamayan Havva Altıntaş, geçtiğimiz hafta babasının evine sığındı. Sık sık şiddete maruz kalan kadın, önceki gün akrabalarının araya girmesi ve İsmet Altıntaş’ın özür dilemesi üzerine tekrar eve döndü.

Bayram sabahında yine şiddet gören ve babasının evine gitmek isteyen Havva Altıntaş, çocukları 2 yaşındaki Mahmut ve 6 yaşındaki Muhammed’in gözleri önünde eşi tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürüldü.

İsmet Altıntaş, aynı tüfeği bu kez çenesinin altına dayayarak tetiği çekti. Kısa süre içinde gelen iki silah sesi üzerine eve giren komşuları ve akrabaları, Altıntaş çiftinin cansız bedenleriyle karşılaştı.

Yakınları, şoka giren çocuklar Mahmut ve Muhammed’i evden çıkarırken durum jandarmaya bildirildi.

Jandarma ve sağlık ekiplerinin incelemesinin ardından Altıntaş çiftinin cenazeleri, otopsi yapılmak üzere Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morguna gönderildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler