Erkan Baş ve Ufuk Göllü hakkında Ulaş Bayraktaroğlu anması için gözaltı kararı

Ulaş Bayraktaroğlu anısına İstanbul’da 13 Mayıs günü Kadıköy’de düzenlenen etkinliğe katılan, aralarında TKP Genel Başkanı Erkan Baş ve Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü'nün de bulunduğu 17 kişi hakkında soruşturma açıldı ve gözaltı kararı verildi. Soruşturma kapsamında HDP Kadıköy İlçe Eş Başkanı Ercan Demir ile Ceyhan Akay tutuklandı

Erkan Baş ve Ufuk Göllü hakkında Ulaş Bayraktaroğlu anması için gözaltı kararı

Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) Komutanı Ulaş Bayraktaroğlu anısına İstanbul’da 13 Mayıs Cumartesi günü Kadıköy’de düzenlenen yürüyüş ve anma etkinliğine katılanlar hakkında başlatılan soruşturma kapsamında 17 kişi içih gözaltı kararı verildi. Dün Adliye’ye giderek ifade veren 5 kişiden ikisi tutuklandı.

Yürüyüşe ve etkinliğe katılanlar hakkında “Terör örgütü propagandası yapmak”, “Suç ve suçluyu övmek” iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Hakkında soruşturma açılanlar arasında Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü, Devrimci Parti MYK üyesi Benazir Coşkun, TKP Genel Başkanı Erkan Baş, SGDF Eş Başkanı Ceren Çoban, HDP MYK üyesi Musa Piroğlu ve Der Azza’da yaşamını yitiren Yusufbaş Akay’ın babası Ceyhan Akay gibi isimlerle birlikte 17 kişi bulunuyor.

Dün savcılığa ifade vermeye giden beş kişi, ‘kaçma şüphesi olduğu’ gerekçesiyle tutuklama talebiyle mahkeme sevk edildi. İfade verenlerden HDP Kadıköy İlçe Eş Başkanı Ercan Demir ile Ceyhan Akay, ‘örgüt propagandası’ suçlamasıyla mahkeme tarafından tutuklandı.

Soruşturma ve tutuklamalarla ilgili olarak yarın (23 Mayıs Çarşamba) saat 18.30'da Kadıköy Kalkedon meydanında basın açıklaması yapılacak.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler