Erkan Baş: Kim şov için kendi hayatına son verir?

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, geçtiğimiz günlerde Hatay valiliği önünde bir vatandaşın, ekonomik koşulları gerekçe göstererek kendisini ateşe verdiğini hatırlatarak, "Bir memlekette insanlar işsizlikten, yoksulluktan kendilerini yakma noktasına geldiyse, iktidarın bundan gerekli mesajı alması ve gereğini yerine getirmesi gerekir." dedi.

Erkan Baş: Kim şov için kendi hayatına son verir?

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz günlerde Hatay valiliği önünde bir vatandaşın, ekonomik koşulları gerekçe göstererek kendisini ateşe verdiğini ve ardından hayatını kaybettiğini anımsattı.

"İnsanlar Türkiyede'ki bu işsizlik nedeniyle bu yolu seçiyor"

Erkan Baş, "İnsanlar Türkiye'deki işsizlik nedeniyle bu doğru olmayan yolu seçiyor. Umudu kalmayan insanlarımız hayatlarına son veriyor. En azından bundan sonra benzer cinayetlerin yaşanmaması için bu kardeşlerimizin attığı bu çığlığı duymak, insanların en azından nefes alabilecekleri koşulların yaratılması gerekir." değerlendirmesinde bulundu. 

İktidarın halktan kopuk olduğunu, milletin yaşadığı zorlukları göremediğini savunan Baş, artan psikolojik sorunların nedenlerinin araştırılmadığını söyledi.

"Kim şov için hayatına son verir?"

İnsanların psikolojisinin bozulmasına sebep olan koşulların müsebbibinin siyasal iktidar olduğunu ileri süren Baş, "İntihar olaylarıyla gündem olan vatandaşların aç kaldığını göremiyorlar. İnsanlar artık hayatlarını idame ettiremiyor. Kim şov için kendi hayatına son verir? Bir an önce buna ilişkin önlemlerin alınması gerekiyor. Bir memlekette insanlar işsizlikten, yoksulluktan kendilerini yakma noktasına geldiyse, iktidarın bundan gerekli mesajı alması ve gereğini yerine getirmesi gerekir ama iktidar ne yapıyor? Zam yapıyor." diye konuştu.

İstanbul'da ulaşım zincirine yapılan zammı da eleştiren Baş, "Gerçekten ihtiyaç varsa büyük işletmelerden bunu tahsil etmenin yollarını aramak gerekir." ifadelerini kullandı.
 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler