Eren Erdem'in adli kontrolle tahliyesine karar verildi

Kapatılan Karşı gazetesine yönelik ‘FETÖ’ davasında mütalaasını açıklayan savcı, eski CHP Milletvekili Eren Erdem için 19 yıla kadar hapis istedi. Erdem'in adli kontrolle tahliyesine karar verildi.

Eren Erdem'in adli kontrolle tahliyesine karar verildi

Karşı gazetesine yönelik ‘FETÖ’ suçlaması ile açılan davada mütalaasını açıklayan savcı, Eren Erdem için 19 yıla kadar hapis istedi.

Mütalaada Erdem hakkında, 'örgüte üye olmamakla birlikte yardım etmek' ve 'gizliliğin ihlali' suçlamaları yöneltilerek, 8.5 yıldan 19 yıla kadar hapis talep edildi.

Erdem, 17-25 Aralık döneminde Karşı gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyordu.

Erdem, 'terör örgütüne yardım etmek' suçlamasıyla 29 Haziran 2018'de tutuklanmıştı.

Duruşmada neler yaşandı?

Çağlayan'da bulunan İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 12 sanıklı davada Eren Erdem, SEGBİS ile duruşmaya bağlandı. Duruşmada ayrıca biri tutuklu 4 sanık daha hazır bulundu. 

Duruşmada tanıkların dinlenmesinin ardından söz alan duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, eski CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında "Örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek", ve "Gizliligin ihlali" suçlarından 8,5 yıldan 19 yıla kadar hapsi talep edildi. Firari sanıkların dosyaları ayrılması talep edilen mütalada, bazı sanıkların beraati, bazı sanıkların ise cezalandırılması talep edildi. Duruşma sanık ve avukatların esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanlarının alınmasıyla devam etti.

Mahkeme, Eren Erdem'in adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

Etiketler: Eren Erdem, hapis istemi

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler