Eren Erdem: Cemaat arıyorsanız, Adnan Oktar'la ilişkilendirin

Eren Erdem'in yargılandığı Karşı gazetesi davası başladı. 'FETÖ' iddialarına tepki gösteren Erdem "Beni illa bir cemaatle ilişkilendirmek istiyorsanız Adnan Oktar’la ilişkilendirin. O bile bana daha uygun" dedi.

Eren Erdem: Cemaat arıyorsanız, Adnan Oktar'la ilişkilendirin

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında açılan dava dosyası ile birleşen kapatılan Karşı gazetesinin sahibi ve 10 çalışanına yönelik açılan dava, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı.

Silivri’de Ceza İnfaz Kurumları’nda başlayan davanın ilk duruşması 2 Kasım’da da devam edecek.

Duvar'da yer alan habere göre mahkemede savunma yapan Eren Erdem, ‘Ömrüm boyunca FETÖ’ye karşı mücadele verdim’ dedi. Suçlamaların asılsız olduğunu ifade eden Erdem, “Her daim FETÖ’nün daha tehlikeli olduğunu düşündüm ve yazdım. 17-25 Aralık’tan 2 gün sonra, yani 5 yıl önce, halkı darbe ihtimalinden haberdar eden benim. Oysa o dönem iktidar Fetullahla fotoğraf çektiriyordu! Bir gün tutuklanacağımı biliyordum fakat FETÖ gerekçesiyle tutuklanacağım aklıma gelmezdi. Beni illa bir cemaatle ilişkilendirmek istiyorsanız Adnan Oktar’la ilişkilendirin. O bile bana daha uygun!” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, 17-25 Aralık operasyonları sırasında ses kayıtlarını servis ettiği iddia edilen ve dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni eski CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında “üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek”, “gizliliğin ihlali” suçlarından 22 yıla kadar hapis istemiyle 11 Mayıs’ta iddianame hazırlanmıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler