Erdoğan’ın ‘yeni hedef’i: Çocukları ve hanımları camiye alıştıracağız

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘yeni hedef’ini çocukları ve kadınları ‘camiye alıştırmak’ olarak açıkladı.

Erdoğan’ın ‘yeni hedef’i: Çocukları ve hanımları camiye alıştıracağız

Din görevlileriyle bir araya gelen Erdoğan, burada yaptığı konuşmada eskiden halkın en güvendiği kişilerin imamlar olduğunu belirterek, “Peki şimdi bu bağlar niye koptu? Bu bağları yeniden tesis edemez miyiz? Bunun üzerinde biraz çalışmamız gerek diye düşünüyorum. 140 kişilik ordu, ülkemizin çehresini değiştirmelidir diye düşünüyorum” dedi.

Din görevlilerinden halkı camiye yönlendirmelerini talep eden cumhurbaşkanı, eleştirilerine şöyle devam etti: “Cuma hutbelerimizde günde beş vakit namazlarımızda düşünmemiz lazım acaba arkamda niye cemaat yok? Bunların üzerinde düşünmemiz lazım.”

‘Camiler ahır yapıldı’

CHP döneminde camilerin ahıra dönüştürüldüğü iddiasını tekrarlayan cumhurbaşkanı, camiyi halka sevdirmek için her şeyi yapacaklarını ve Diyanet İşleri’ne de büyük rol düştüğünü söyledi. Erdoğan, yeni hedefi şöyle açıkladı: “Camilere kadınlar giremez diye bir ayet mi, hadis mi var? Kim hangi kafayla bunu yapıyor? Çocukların ayaklarını camilere alıştıracağız, hanımların ayaklarını camilere alıştıracağız.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler