‘Erdoğan’ın ‘sıfırlama tapeleri’ montaj değil, hepsi gerçek’

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, 17/25 Aralık tapeleriyle ilgili olarak “Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘sıfırlama tapeleri’ montaj değil, hepsi gerçek” dedi. Çelik, bu ifadeleri tapeleri mahkemeye delil olarak sunduğu gerekçesiyle yargılandığı duruşmada dile getirdi.

‘Erdoğan’ın ‘sıfırlama tapeleri’ montaj değil, hepsi gerçek’

 

Recep Tayip Erdoğan’ın Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı tazminat davasında, ‘sıfırlama tapeleri’ni mahkemeye delil olarak sunduğu gerekçesiyle yargılanan Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, mahkemeye Erdoğan’ın ‘sıfırlama tapelerinin’ gerçek olduğuna ilişkin uluslararası bir kuruluştan aldığını söylediği raporu sundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Recep Tayyip Erdoğan’ın Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı tazminat davasında, mahkemeye 17/25 Aralık’la ilgili  ‘sıfırlama tapeleri’ni delil olarak sunduğu gerekçesiyle yargılandığı davada hakim karşına çıktı. 6’ıncı Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Çelik, kendisiyle ilgili iddianın müvekkili Kılıçdaroğlu’na, Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan davada mahkemeye “sıfırlama tapelerini” delil olarak sunması olduğunu hatırlatarak, “Benimle ilgili iddia sıfırlama tapelerini dosyaya koymak. Tapeler montaj değil diyorlar. Bu sıfırlama tapeleri doğru mudur değil midir? Doğruysa ben suç işlemiş olur muyum? Mahkemeniz tarafından bilirkişi tarafından alındı incelenmesini istiyorum. Rapor talep ediyorum. İddianamede geçen 7 tape var. Tapelerin gerçek olduğuna dair elimdeki raporu mahkemenize sunuyorum. Bu tapelerin gerçek olduğu sabit” diye konuştu.

 

Bilirkişi talebi reddedildi, duruşma ertelendi

Savcının bilirkişi raporu alınması yönündeki talebin reddini istemesinin ardından, mahkeme heyeti Meclis Araştırma Komisyonu’nda 17/25 Aralık olarak bilinen ve o dönemki bakanlarla ilgili süreçte alınan raporda var olduğu bilinen ATK ihtisas kurulu raporunun bu aşamada istenilmesine yer olmadığına karar vererek duruşmayı 24 Nisan’a erteledi.

 

“Tapeler montaj değil hepsi gerçek”

Avukat Celal Çelik, duruşma sonrası yaptığı basın açıklamasında "Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Bilal Erdoğan’la yapmış olduğu 6 tane tape ve yine Recep Tayyip Erdoğan’ın dönemin TOKİ Başkanı Haluk Karabel'le yapmış olduğu 1 tape olmak üzere toplamda 7 adet tape kaydıyla ilgili bilirkişi incelemesi aldım. Rapor net bir şekilde, o tape kayıtlarının doğru olduğunu söylüyor. Hiçbir şekilde montaj olmadığını ortaya çıkardık" dedi. Tapeler hakkındaki raporu mahkemeye sunan Çelik, basın açıklamasının ardından raporu basın mensuplarına dağıttı.

Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Celal Çelik’in avukatlarının yanı sıra İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğolu, CHP Milletvekili Ali Şeker, Erdoğan Toprak ve çok sayıda CHP’li katıldı.

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler