Erdoğan’ın korumaları Washington’da 'Demirtaş'a özgürlük' diyen protestoculara saldırdı

ABD Başkanı Donald Trump’la görüşen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Washington’da protesto eden ve 'Demirtaş'a özgürlük' pankartı taşıyanlara Erdoğan’ın korumaları saldırdı.

Erdoğan’ın korumaları Washington’da 'Demirtaş'a özgürlük' diyen protestoculara saldırdı

Amerika’nın Sesi’nden Mehmet Sümer ve Üzeyir Yanar’ın haberine göre Erdoğan’ın gelmesinden hemen önce Washington’daki Türk Büyükelçiliği Konutu önünde toplanan ve ellerinde ‘Demirtaş’a özgürlük’ pankartı taşıyan bir grup, Erdoğan’ı sloganlarla protesto etmeye başladı.

Aynı anda Türk bayraklarıyla konutun önünde olan ve Erdoğan lehine gösteri yapan grupla protestocular arasında yaşanan sözlü tartışma kısa süre sonra arbedeye dönüştü.

Bunun üzerine Erdoğan’ın uzak korumaları da kavgaya dahil olurken, protestoculara saldırdı.

Erdoğan’ın korumalarına cop

Erdoğan’ın konuta gelmesinin ardından kavgaya Erdoğan’ın yakın koruma ekipleri de katıldı. Yumruk ve tekmelerle protestoculara saldıran Erdoğan’ın korumalarını Washington polisi güçlükle ayırdı. Polislerin Erdoğan’ın korumalarına karşı da cop kullandığı belirtildi.

Olayda dokuz kişinin yaralandığı, iki kişinin de gözaltına alındığı bildirilirken, ABD’den konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler