Erdoğan’ın ‘2023’ gizemi

SEÇTİKLERİMİZ - İnci HEKİMOĞLU Artı Gerçek için yazdı: ‘Mehdi'nin zuhur edeceğine inananlar hem İstanbul hem de Antep'e yerleşmeye başladılar.’

Erdoğan’ın ‘2023’ gizemi

Ben bu ‘bekçi’ meselesi ile SADAT komutanı emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin hazırlığını yaptığı ‘Mehdi’ konusuna takılı kaldım.

Tanrıverdi’nin “Mehdi gelecek. Ortamı buna göre hazırlamalıyız” sözlerini, sayıklama ya da saçmalama olarak görüp üzerinde durmayanlar olabilir. Hatta beni “obsesif” ve “paranoyak” olarak görenler olabilir.

Bu sözlerden sonra Tanrıverdi’nin Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığından istifa ettiğini ya da ettirildiğini hatırlatan da olabilir. Ama Tanrıverdi hâlâ SADAT kurucusu, yöneticisi ve Saray sisteminin önemli kilometre taşlarından biri. Suriye ve Libya’ya gönderilen ÖSO/MSO’daki cihatçıların eğitilip donatılmasından, Suriye ve Libya dışında sayısını bilemediğimiz başka ülkelere ‘savaşçı’ transferine, iktidarın varoluşunu dayandırdığı içerideki ve dışarıdaki bütün çatışmalı alanların baş aktörlerinden biri.

Hepsinin ötesinde, aynı konuşmada itiraf niteliğindeki “Birçok kurumu kaldırıp onların yerine kendi sistemimizi kurduk” sözleri yabana atılamaz.

Tanrıverdi’nin Mehdi’nin geleceğini söylediği mekân da sözler kadar önemli. Bu konuşma 3. Uluslararası Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSM) İslâm Birliği'nin Kongresi'nde yapıldı.

Tanrıverdi’nin yönetim kurulu başkanı olduğu ASSAM’ın 2017’de gerçekleştirilen ilk kongresinin ardından İslam Ülkeleri Konfederasyonu Anayasası adıyla bir taslak hazırladığı, “Hâkimiyet şeriatındır” yazılı anayasa taslağında “ASRİKA (ASYA-AFRİKA) İslam Devletler Birliği” adı verilen konfederal cumhuriyet tanımı yapıldığı, başkent olarak da İstanbul’un belirlendiği ortaya çıkmıştı.

Üsküdar Üniversitesi işbirliği ile 19 Aralık 2019’da gerçekleştirilen “ASRİKA Ortak Savunma Sanayi Üretimi" konulu kongrenin önemli misafirleri arasında Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş başta olmak üzere bürokratlar, rektörler, çeşitli özel ve kamu kuruluşu yöneticileri, AKP’li belediye başkanları vardı.

Katılımcıların yanı sıra THY, Aselsan, Havelsan gibi sponsorlarına bakılınca iktidarın tüm kurumlarıyla destek verdiği anlaşılan bu kongrenin dördüncüsünün ise 2023 yılına kadar yapılması planlanıyormuş.

Niye 2023? Niye Erdoğan ve ona çıkan bütün yollar 2023’le kesişiyor? Nedir bu yılın gizemi?

İnci HEKİMOĞLU'nun Artı Gerçek'teki yazısının tamamını okumak için TIKLAYIN

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler