Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Sen darbe karşıtı değil, darbecisin

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 24 Haziran’daki seçim öncesi ilk mitingini İzmir’de düzenledi. 24 Haziran'daki seçimlerin İzmir'in siyasi tercihlerinde bir 'mülakat' olacağını söyleyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na yönelik, "Yandın Kemal yandın, sen darbe karşıtı değil darbecisin" ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Sen darbe karşıtı değil, darbecisin

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 24 Haziran’daki seçim öncesi ilk mitingini İzmir’de düzenledi.

Cumhurbaşkanı, CHP’yi ‘FETÖ ihanet örgütünün yanında kendilerine yumruk atarken bulduklarını’ savunarak “15 Temmuz’da havalimanına indiğimde Bay Kemal çoktan inmiş, tanklar onu korumaya almış, oradan Bakırköy’e geçmişler. Bay Kemal sen darbe karşıtı değil darbecisin” dedi.

CHP tarafından Başbakan Binali Yıldırım’ın 15 Temmuz’da ‘Ilgaz Tüneli’nde saklandığının söylediğini’ dile getiren Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘tünel bulamadığını, Bakırköy Belediyesi’ne gittiğini’ ifade etti.

‘Diktatörün alasını yapacaksın…’

Erdoğan, CHP’den İYİ Parti’ye 15 vekilin geçmesini şu sözlerle değerlendirdi: “Meclis’te bakıyorum arka tarafta milletvekilleri ağlıyor. Kendi yuvasından genel başkanları onları kovuyor. 23 Nisan’da baktım koltuklar bomboş. Bu 15 kişi sözde partinin koltuklarına oturmamışlar. Tayyip Erdoğan’a diktatör diyeceksin, diktatörlüğün alasını yapacaksın. Bu milli iradeye saygısızlıktır. Tarih bunu Güneş Motel’de yazdı şimdi de Bay Kemal’le yazdı. Bunlar siyaseti millet için yapmıyorlar, içerdeki ve dışardaki Soroslar için yapıyorlar. Zannediyorlar Tayyip Erdoğan olmasa millet bunları baş tacı yapıyor, beni Soros getirmedi, milletim getirdi, milletim. Biz eserlerimizle ortadayız. Birisi ‘Oradan sar bana 15 mebus’ diyor, öteki daha cümle bitmeden 15 milletvekilini paket yapıp gönderiyor.”

Tatlıses sahnede

Mitingde İzmir’de AKP’den aday adayı olan türkücü İbrahim Tatlıses de sahneye çıktı.

Erdoğan Tatlıses’e hitaben şunları kaydetti: “Hatay’a gittik, Reyhanlı sınır noktası, 10 kilometre var. Askerlerimizle, generallerimizle birlikte olduk. Tatlıses üstadımızda bizimleydi. Şimdi de bizimle İzmir’den adaylığa müracaat etti. Askerlerimizle birlikte Esat Kabaklı’nın malum parçasını birlikte söyledik. Baktım üstat ‘Yaylalar’ı söylüyor. Burada da söyler misin?”

Tatlıses de türküyü söyledi.

Tatlıses, Erdoğan’la bir anısını da anlattı: “Ben bu insanın neyine tavım biliyor musunuz? İdo doğmuştu, iki aylıktı. Belediye başkanıydı İstanbul’da. Dedim ki ‘Sayın başkanım, bizim evimizde, koca villamız var ama üşüyoruz. Doğalgaz bağlanmış ama bizde yok.’ Dedim ki ‘İdo iki aylık, üşüyor.’ 10 dakika sonra aradı dedi ki ‘Yokmuş ama ben kendi şeyimden vereceğim.’ Doğalgazımız bağlandı ve İdo üşümekten kurtuldu.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler