Erdoğan’dan Karamollaoğlu’na: Bazıları Osmanlı tokadının ne olduğunu anlamadı

Erdoğan, Sakarya'da yaptığı konuşmada 'Osmanlı tokadı' çıkışını eleştiren Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nu "Ne yazık ki dün beraber yürüdüklerimizden bazıları Osmanlı tokadının ne olduğunu anlamadı. Neyse. Biz işimize bakalım. Şu anda 3300 terörist yemedi sadece Osmanlı tokadını, başkaları da yedi" sözleri ile eleştirdi.

Erdoğan’dan Karamollaoğlu’na: Bazıları Osmanlı tokadının ne olduğunu anlamadı

‘Osmanlı tokadını sadece 3 bin 300 terörist yemedi’

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımlarla Die Welt gazetesi Türkiye Temsilcisi Deniz Yücel'in, Yıldırım-Merkel görüşmesini ardından serbest bırakılmasına tepki göstermiş, "Amerika'ya 'Osmanlı Tokadı' atacaklardı; Merkel'den 'Alman Terliği' yediler" ifadelerini kullanmıştı.

AKP Sakarya 6. Olağan İl Kongresi'nde konuşan AKP Genel Başkanı Erdoğan konuyla ilgili şu sözleri sarf etti:

Salonda açılan 'Osmanlı tokadı' pankartı için "Bunu gençler mi yaptı? diye soran Erdoğan, "Gençler Osmanlı tokadını iyi atıyor da, ne yazık ki dün beraber yürüdüklerimizden bazıları Osmanlı tokadının ne olduğunu anlamadı. Neyse. Biz işimize bakalım. Şu anda 3300 terörist yemedi sadece Osmanlı tokadını, başkaları da yedi. Bildiklerimiz çok, bildiklerimizi kağıda dökeceğimiz zamanlar da gelecek." diye konuştu.

‘İhtiyaç olduğu anda sefer görev emri çıkarırız’

Biz hiç kimsenin baskı zulüm görmediği dünyanın mücadelesini veriyoruz. Bizim mücadelemiz istikbal mücadelesi, bizim kavgamız hak ve adalet kavgasıdır. Her bir arkadaşımızın gayesi, kızıl elması bu... Zorluklar karşısında asla pes etmeden mücadelemiz sürecik. Afrin'deyiz niye? İşgal için mi? Teröristleri kovalıyoruz. Zannediyorum, sayı 3500'e ulaşmıştır, ben buraya gelmeden etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3300'dü... Komutana sordum; ihtiyaç var mı? dedim.. Hamdolsun iyi gidiyoruz dedi. İhtiyaç olduğu anda hemen bir sefer görev emri çıkarırız önce ben sonra hep birlikte yola koyuluruz. Hazırız, ölmeye de bu teröristleri öldürmeye de...

‘Boylarından büyük laflar edenler önce iyi bir tarih kitabı okusun’

Biz bu ülkeyi ihsanla lütufla birilerinin kolları ve kanatları altında kurmadık. 1071'den beri şehitlerimizin kanlarıyla yoğurarak kendimize vatan yaptık. Boylarından büyük laflar edenler önce iyi bir tarih kitabı okusunlar. Sakarya Meydan Muhaberesinde denize dökülenler buradan nasıl gittiklerini hatırlasınlar. Türkiye'nin dostluğunun kıymeti kaybedilince anlaşılır. Vatandaşlarımızın hak ve hukukunu korumada nasıl tavizsizsek ilişkilerimizin geliştirilmesinde de aynı şekilde davrandık.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler