Erdoğan’dan Bahçeli’ye yanıt: Kesinlikle af düşüncemiz yok

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin cezaevindeki tutuklulara ilişkin af talebini reddetti. Erdoğan, "Sayın Bahçeli'nin bu talebi kendisine aittir. Bizim şu anda, hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok" dedi.

Erdoğan’dan Bahçeli’ye yanıt: Kesinlikle af düşüncemiz yok

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

Cumhuriyet’in haberine göre Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Ekonomi, güvenlik ve terörle mücadele iki ülke için de öncelik taşıyan alanlar. Neler yapabileceğimizi konuşacağız. Avrupa’daki gelişmeleri değerlendireceğiz.

Birleşik Krallık ile ikili ticaretimiz yüzde 39 oranında bir artış kaydederek 5 milyar dolar civarına ulaştı. Birleşik Krallık, son 10 yılda Türkiye'ye en çok yatırım yapan ülkeler arasında yer almıştır.

Af talebi

Erdoğan, Bahçeli'nin af teklifine ilişkin, "Sayın Bahçeli'nin bu talebi kendisine aittir. Bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok" ifadelerini kullandı.

 ‘Meclis’e gelmeyen’ ‘falso yapan’ vekiller

AKP'nin milletvekili aday listelerini değerlendiren Erdoğan, "Biz biliyorsunuz hücre yenilemesini siyasette başaran bir partiyiz ve mevcutla yetinen, iktifa eden değil ve kadrosunu, hücrelerini sürekli olarak yenileyen, güçlendiren nerede eksiklerimiz var, aksamalarımız var bunları gidermeye çalışan bir siyasi partiyiz dolayısıyla burada da nerede aksama varsa, nerede sıkıntılar varsa bunları gidermek suretiyle yeni bir kadro ortaya koymanın gayreti içerisinde olacağız. Milletvekilleri bu işin hakkını kesinlikle dört dörtlük vermeli. Ankara'ya taşınıp, Ankara'da da parlamentoya bile doğru dürüst gelmeyen bir ekiple yürümeyi düşünmüyoruz. Bu konuda kimler falso yapmışsa artık onlarla yürümek mümkün değil" diye konuştu.

‘Faiz her türlü kötülüğün anası babası’

Erdoğan, faizlerin düşürülmesiyle ilgili bir soruya şu yanıtı verdi:

"Benim kanaatlerimi biliyorsunuz. Oluyor, olacak. Hele hele 24 Haziran'dan sonra bunun şekli de oranı da çok daha farklı şekilde gerçekleşecek.  Ben faizi her türlü ekonomik alanda kötülüğün anası, babası olarak görüyorum. Bunu başarmamız lazım. Son ekonomideki arkadaşlarımızla yaptığımız toplantıda attığımız adımlar tesirini gösterdi. Şu anda 0,98 bazda bir düşüşü aylık olarak yapıldı. Bu bile hemen satışları etkiledi. Bunlar bir gerçek. Bunlara kör olmak gibi garipliğimiz olamaz. Bu bir vaka. Onun için de hem yastık altındaki parayı çekelim diyorsun, kayıt altına alalım diyorsun. Hem bu noktada gerekli adımları atmayacaksın. Olmaz. İyi yoldayız. Gerek başbakanımızın son açıklamış olduğu paket gerekse şu anda faizdeki son uygulamalar inanıyorum ki bizi çok daha iyi taşıyacaktır. Ama birileri gibi de bedava konut verelim. Böyle bir şey yok. Şimdi onları duymaya başladık. Nasıl oluyor bu iş? Bunlara da alıştık. Ama benim milletim bunları yutmayacaktır."

‘Bize dokunana biz de dokunuruz’

Suriye'de devam eden sürece ilişkin konuşan Erdoğan, "Biz kimseyi rahatsız etmiyoruz. Şu anda bize dokunana biz dokunuruz. Bize dokunmayanla işimiz olmaz. Biz terör örgütüyle mücadelemizi verdik, veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz. Afrin bunun en güzel örneğiydi. Cerablus bunun en güzel örneğiydi. Bundan sonraki süreçte de terör örgütü için oluşturulmaya çalışılan en doğudan en batıya bölgeyi zaten kontrolümüz altına aldık, alıyoruz ve Afrin'den sonra İdlip'teki gelişmeleri biliyorsunuz. Gözlem noktalarında 10 gözlem noktası elimizin altında. 11, 12 var. Onları da inşallah bu hafta içinde bitirip 12. gözlem noktası girildikten sonra İdlip'le ilgili sıkıntılar halledilmiş olacak. Ardından bizim Tel Rıfat sorunumuz var. Münbiç var. Dışişleri bakanımız ABD Dışişleri Bakanı ile ön görüşmesi oldu. Devamı olacak. Bize verdikleri sözü tutmalarını bekliyoruz. Tutarlarsa Münbiç'te de PYD-YPG'nin orayı terk etmesini istiyoruz ve orayı da gerçek sahipleri gelip yerleşecek" dedi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler