Erdoğan'dan Avrupa'ya 'Sarı Yelekliler' tepkisi: Bizim polisimiz insaflı

AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Sarı Yelekliler’in eylemlerindeki polis şiddetini eleştirdi, “Bizim polisimizle alay edenler, zulmettiğini söyleyenler, kendi polisleri şimdi neler yapıyor. Bizim polisimiz insaflı” dedi.

Erdoğan'dan Avrupa'ya 'Sarı Yelekliler' tepkisi: Bizim polisimiz insaflı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’da katıldığı toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Fransa başta olmak üzere birçok ülkede gündemdeki yerini koruyan ‘Sarı Yelekliler’in eylemlerine değindi, polis şiddeti için ‘endişeli’ olduklarını dile getirdi.

“Paris başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinin sokakları karışmış durumda” diyen Erdoğan, Türkiye’deki polisler ile Avrupa’daki polisler arasında kıyaslama da yaptı.

“Bizim polisimizle alay edenler, zulmettiğini söyleyenler, kendi polisleri şimdi neler yapıyor. Bizim polisimiz insaflı. Her türlü düşünce ve talep demokrasi içinde dile getirilebilir. Avrupa sokaklarındaki görüntüleri endişe ile takip ediyoruz. Umarım Paris sokaklarındaki duvarlarda ‘zulüm 1789’da başladı’ yazılarını da görmeyiz. Avrupa demokrasi dersinden, insan hakları dersinden sınıfta kalmıştır. Üzerine çok titredikleri güvenlik ve refah duvarları bizzat kendi vatandaşlarınca sarsılmaya başlanmıştır.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler