Erdoğan’a ‘Mareşal’ unvanı ve özel ‘Başkomutanlık’ üniforması istediler

Türkiye’nin çeşitli kentlerinden bazı kişiler, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatıyla ilgili Meclis’e dilekçe verdi. Dilekçe yollayanlardan bazıları AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Mareşal’ unvanı verilmesini isterken, bazılarıysa Erdoğan için özel ‘Başkomutanlık’ üniforması hazırlanmasını talep etti.

Erdoğan’a ‘Mareşal’ unvanı ve özel ‘Başkomutanlık’ üniforması istediler

İstanbul’dan dilekçe yazan dört kişi, “Yeni istiklal harbini savunmadan taaruza dönüştüren Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Mareşal’ unvanı verilmesini talep ediyoruz” dedi. Başvuruda, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Yasası’nın 29’uncu maddesinin ikinci fıkrası anımsatıldı. Fıkrada, “Mareşal ve Büyükamirallik rütbeleri savaşta olağanüstü yararlıkları görülen hayattaki veya ölmüş orgeneral veya oramirallere kanunla verilir” ifadesi yer alıyor.

Fethiye’den yazan V.G. ise “Cumhurbaşkanı için özel Başkomutanlık üniforması hazırlanması” talebi ile komisyona başvuruda bulundu. Komisyon, başvurunun idari yollar tüketilmeden, somut bilgi ve belgeye dayanılmadan gerçekleştiğini açıklayarak, “Bu tür müracaatlar, idari başvuru yolları öncelikle kullanıldıktan ve bu taleplere ilişkin nihai sonuçlar alındıktan sonra komisyonumuza intikal ettirilmeli” yanıtı verdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler