'Erdoğan'a hakaret' tutuklamalarını protesto eden kitleye polis saldırısı: 9 gözaltı

Antalya'da "Erdoğan'a hakaret" gerekçesiyle gerçekleşen tutuklamaları protesto eden kitleye polis saldırdı.

'Erdoğan'a hakaret' tutuklamalarını protesto eden kitleye polis saldırısı: 9 gözaltı

Evrensel'in haberine göre: Antalya’da 13 Şubat'ta düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç, Halkevleri Üyesi Yusuf Tüm, EMEP Döşemealtı İlçe Başkanı Mustafa Aykara ve Akademisyen Serdar Başçetin 8 gün sonra, bu gün Antalya adliyesine getirildiler. Savcılığın tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk ettiği Kutay Meriç ve Serdar Başçetin Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanırken Mustafa Aykara ve Yusuf Tüm sebest bırakıldı.

Adliyede polis saldırısı

Kutay Meriç ve Serdar Başçetin'in tutuklanmasını adliye içerisinde alkış ve sloganlarla protesto eden guruba çevik kuvvet polisi ve sivil polisler saldırdı. Burada çıkan arbedede, polisin kask ile vurması sonucu Tamer Taş adlı yurttaşın bir dişi kırıldı.

9 Kişi darbedilerek gözaltına alındı

Polisin adleyeden çıkardığı yurttaşlar, dağılmayı reddederek adliyeye giden yolda basın açıklaması yapmak istedi. Burada da açıklamaya izin vermeyen polis, grubu dağıttı. Yurttaşlar birkaç metre ileride tekrar birleşerek yolu trafiğe kapattı. Burada polisin saldırısı sonucu aralarında Halkevleri MYK Üyesi Betül Öztürk ve Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkez Yöneticisi Zeynel Can ile CHP Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Cem Kotan’ın da bulunduğu 9 kişi darbedilerek gözaltına alındı. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler