Erdoğan: YSK kararı cumartesi verse bu 15'ler olayı olmazdı

CHP’li 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesini de değerlendiren Erdoğan, "Parlamentomuzun bu duruma düşmesi, bizim için gerçekten bir felaket. YSK, kararı cumartesi vermiş olsaydı, belki o zaman bu ’15’ler olayı’ olmayabilirdi" dedi.

Erdoğan: YSK kararı cumartesi verse bu 15'ler olayı olmazdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de gerçekleşen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resepsiyonuna katıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, bugün TBMM Genel Kurulu’nda yaşanan tartışmaları değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in TBMM’deki konuşmasına tepki gösterdi. Erdoğan, “Aşağıda olsam, ona gereken dersi verirdim. Orada o terbiyesizliği yapan kişi, grup başkanımıza karşı parmak sallayan kişi, terbiyesizin tekidir. Aşağıda oturmuyorum, oturduğum makam yukarıda. Aşağıda olmuş olsam, ona sadece ağzının payını değil, ona verilmesi gereken dersin en büyüğünü verirdim” dedi.

Özgür Özel, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Başbakan Binali Yıldırım’ın geceyi Ilgaz Tüneli’nde geçirdiğini iddia etmişti. Bunun üzerine Yıldırım, “O gecenin gerçeği şudur: Tanklar senin Genel Başkanına yol verirken, bu ülkenin Başbakanı uçaklara ‘Alçakları vurun’ demiştir” karşılığını vermişti.

YSK cumartesi açıklasa 15'ler olayı olmazdı

CHP’li 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesini de değerlendiren Erdoğan, şunları söyledi:

“Senin 15 milletvekilin partinden ayrılıyor, sözde İYİ Parti’ye geçiyor. Sözde İYİ Parti’de, bugün onların koltuklarında o geçenler var mıydı? Bugün oraya onlar oturdu mu? Bu nasıl bir iş? Bunun ahlaki bir yanı olabilir mi? Güneş Motel olayından çok daha öte bir durumu söz konusu? Parlamentomuzun bu duruma düşmesi, bizim için gerçekten bir felaket. YSK, kararı cumartesi  vermiş olsaydı, belki o zaman bu ’15’ler olayı’ olmayabilirdi”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler