Erdoğan Yeni Zelanda katliamını da seçim malzemesi yaptı: 'Şahsımı da hedef alıyorlar'

Erdoğan, Prof. Dr. Beril Dedeoğlu’nun cenaze töreninde de seçim propagandası yapmaktan geri durmadı. Yeni Zelanda'da düzenlenen cami saldırısına değinerek, "Ülkemizi ve şahsımı hedef alan katilin temsil ettiği anlayışın batı toplumlarını ele geçirmeye başladığı açıktır" dedi.

Erdoğan Yeni Zelanda katliamını da seçim malzemesi yaptı: 'Şahsımı da hedef alıyorlar'

Tayyip Erdoğan, Galatasaray Üniversitesi’nde düzenlenen Prof. Dr. Beril Dedeoğlu’nun cenaze törenine katıldı. Erdoğan cenazede de seçim propagandası yapmaktan geri durmadı. Yeni Zelanda’da düzenlenen cami saldırısına değinerek, “İslam düşmanlığı bu saldırıyla bireysel taciz çizgisini geçerek toplu katliam boyutuna ulaşmıştır. Ülkemizi, milletimizi ve şahsımı da hedef alan katilin temsil ettiği anlayışın batı toplumlarını bir kanser gibi hızla ele geçirmeye başladığı açıktır”dedi.

Erdoğan’ın Yeni Zelanda’daki saldırıya dair konuşması şöyle:

''Tabi bu vesileyle bugün uluslararası bir olay olması hasebiyle Yeni Zelanda’da Cuma namazı kılmak için bir araya gelen Müslümanlara yönelik saldırıyı nefretle kınadığımı belirtmek istiyorum.

Dünyada uzunca bir süredir yükselişi seyredilen ve hatta teşvik edilen İslam düşmanlığı, bu saldırıyla bireysel taciz çizgisini geçerek toplu katliam boyutuna ulaşmıştır. Saldırının uzun bir planlamanın ve motivasyonun sonucu olduğu, dolayısıyla fevri bir davranış denilerek geçiştirilemeyeceği bellidir.

Ülkemizi, milletimizi ve şahsımı da hedef alan katilin temsil ettiği anlayışın batı toplumlarını bir kanser gibi hızla ele geçirmeye başladığı açıktır.

Kaldı ki ülkemi dahi, Anadolu ve Batı olarak ayırmak suretiyle orada da kendine has değerlendirmeleri yapan ortada gerçekten bir terörist, katil var. şayet derhal önlem alınmazsa, felaket haberlerine yenilerinin eklenmesi kaçınılmazdır. Tüm dünyayı, özellikle de batı ülkelerini bu tehlikeli gidişe karşı süratle tedbir almaya devat ediyoruz. Yeni Zelanda’daki saldırılarda hayatlarını kaybeden masum kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.''

(Sendikaorg)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler