Erdoğan: Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden parası olan geçer

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yüksek fiyatları tepki çeken köprüler konusunda konuştu: Parası olan özel sektörün, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçer, diğerleri diğerlerinden geçer. Bay Muharrem sen onlardan geç.

Erdoğan: Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden parası olan geçer

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, fiyatları sürekli eleştiri konusu olan köprüler hakkında CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye cevap verdi. Erdoğan, “Parası olan özel sektörün, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçer, diğerleri diğerlerinden geçer. Bay Muharrem sen onlardan geç” dedi.

Erdoğan’ın Kartal’da AK Partililere yaptığı konuşmadaki açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘Yollarımız var mıydı?

Suyumuz var mıydı, her taraf delik deşik miydi? Yollarımız var mıydı? Ya buraları bir ilçe haline getiren biziz. Şu anda CHP zihniyeti burada (Kartal). Nasıl memnun musunuz?

Var mı hizmet?

(İnce’nin basına sızdırılan telefon görüşmesi) Devletin memuruyla bakıyorsunuz, aman yarabbi. Nasıl küfürlü konuşmalar. Bunlardan cumhurbaşkanı adayı olur mu?

Memurlara tekme tokat mı gireceksin? Dinlediniz değil mi?..

​Biz size efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik ve hizmetlerle yanınızda bulunduk. (Kartal) Buraları bir ilçe haline getiren biziz.

‘Parası olan…’

Ne diyor, onun şöyle ücreti var, bunun böyle ücreti var. Kardeşim öyle veya böyle sen işine gelen köprüden geç. O pahalı olandan geçme, onu biz özel sektöre yaptırdık, bu kaynakların çeşitlendirilmesidir. Parası olan özel sektörün, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçer, diğerleri diğerlerinden geçer. Bay Muharrem sen onlardan geç.

‘Demirtaş'tan başka aday yok muydu?’

(HDP için) O partinin çıkarabileceği başka aday yok muydu?

Şimdi bir de Anadolu Yakamıza şehir hastanemizi yapıyoruz. Eski Samandıra’daki askeri havalimanının olduğu yere şehir hastanesi yapıyoruz. Anadolu Yakası’nın sağlık noktasında bir sorunu kalmayacak.

‘Bu dönem iki önemli projemiz var‘

Bu dönem iki önemli projemiz var; biri millet bahçeleri, biri millet kıraathaneleri. İnşallah Kartalımıza güzel bir millet bahçesini yapacağız, bir de güzel bir millet kıraathanesi yapacağız. Biz yaparız, onlar yıkar. Onlar yıkım ekibi, biz yapım ekibiyiz.

Şimdi ne diyorlar? ‘Ben niye şehir hastanesi yaptırayım?’ Kim diyor bunu? Adaylardan bir tanesi. Sen ne için geliyorsun o zaman? Şehir hastanesi yaptırma, devlet hastanesi yaptırma, ne yaptıracaksın ne, onu söyle.

Pazar günü ben milletime güveniyorum, ben milletimi seviyorum. Milletim bunlara gereken cevabı pazar günü verecektir. 
(Sputnik)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler