Erdoğan: Van’da PKK Adana’da CHP, saldırı şekli farklı zihniyet aynı

Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale 1915 Köprüsü Kule Tamamlama Töreni’ne video konferansla katılarak yaptığı konuşmada Adana Yüreğir CHP Gençlik Kolları Başkanı’nı hedef gösterdi: “Van’da PKK, Adana’da CHP.”

Erdoğan: Van’da PKK Adana’da CHP, saldırı şekli farklı zihniyet aynı

 

Çanakkale 1915 Köprüsü Kule Tamamlama Töreni’ne video konferansla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PKK'nın Van'da uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği saldırıyı CHP'liler Adana'da hakaret ve yumrukla yapmıştır” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında ‘terörle mücadeleden’ söz eden Erdoğan, PKK ve FETÖ’nün isimlerini sayarak, “Sınırlarımız içinde ve dışında tüm terör örgütlerine hayatı zindan edeceğiz. Devletin askerine, polisine, vatandaşlarına hizmet için çalışan görevlilerine saldıranlar bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecektir” dedi.

 

Van’da PKK Adana’da CHP

Erdoğan konuşmasında Adana’da Vefa Sosyal Destek Grubu’na yönelik saldırı iddialarına da gönderme yaparak, “PKK'nın Van'da uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği saldırıyı CHP'liler Adana'da hakaret ve yumrukla yapmıştır” ifadelerini kullandı.

Adana'da, Yüreğir Kaymakamlığı'na bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleriyle yaşadığı tartışma sonucu gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım hakkında, itiraz üzerine yeniden gözaltı kararı çıkartılmıştı.

 

‘CHP yalan ve iftirayla önümüzü kesmenin gayreti içinde’

CHP’nin, hükümetin hizmetlerini engellemeye çalıştığını iddia eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Bu süreçte sağlık alanında 18 yıldır büyük çabalar ve mücadeleler sonucunda ülkemizi getirdiğimiz yerin önemini hep birlikte çok daha iyi görüyoruz. Yurdun dört bir köşesine binlerce hastane inşa ettik. Bunların içlerini en modern cihazlarla donattık. Sağlık çalışanlarımızın sayısını 1 milyonun üzerine çıkarttık. Dünyada eşi benzeri olmayan Genel Sağlık Sigortası sistemiyle tüm vatandaşlarımızı, 88 liradan başlayan katkılarla sağlık hizmeti güvencesine kavuşturduk. Biz tüm bunları yaparken, CHP'nin başını çektiği bir kesim, hep işlerimizi engellemenin, yalan ve iftira ile önümüzü kesmenin gayreti içindeydi. Şehir hastaneleri projelerimize demediklerini bırakmadılar ama onlara rağmen ülkemizi şehir hastaneleriyle donatmayı sürdürüyoruz.”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler