Erdoğan: Sanal mahkemeler asla benim ülkemi mahkum edemez

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’deki ‘Atilla’ya karşı ABD davası’nı kastederek, “Öyle sanal oluşturulan mahkemelerle, o FETÖ denilen alçağın uydurma temsilcileriyle kurulan mahkemeler asla benim ülkemi mahkum edemez” dedi.

Erdoğan: Sanal mahkemeler asla benim ülkemi mahkum edemez

Sarraf, İran’a yönelik ABD yaptırımlarının delindiği bankacılık işlemleri için dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan’dan onay ve talimat geldiğini söylemişti.

Sarraf, eski Halkbank genel müdürü Süleyman Aslan’a da milyonlarca dolar (bir keresinde 2 milyon dolar), eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’a ise en az 45-50 milyon avro rüşvet verdiğini anlatmıştı.

‘Boşuna uğraşmayın’

Erdoğan, partisinin Kars 6. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Kimisi Hans’ın kulu kölesi oluyor, kimisi Corc’un kulu kölesi oluyor, kimisi kurulan sahte mahkemelerde yargılanmak suretiyle güya benim ülkemi yargılamaya kalkıyor. Boşuna uğraşmayın. Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun. Öyle sanal oluşturulan mahkemelerle, o FETO denilen alçağın uydurma temsilcileriyle kurulan mahkemeler asla benim ülkemi mahkum edemez.”

(DİKEN)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler