Erdoğan rakibi Demirtaş’a husumetini idam tehdidine kadar götürdü

AKP’li cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan, Kocaeli’ndeki AKP mitinginde yaptığı konuşmada Selahattin Demirtaş’la ilgili suçlamalarda bulunurken izleyicilerin “idam idam” bağırışlarını ‘önüme gelseydi idamı onaylardım’ diyerek yanıtladı.

Erdoğan rakibi Demirtaş’a husumetini idam tehdidine kadar götürdü

AKP-MHP ittifakının cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan bugün Kocaeli’nde yapılan AKP mitinginde son 10 gündür sürekli yaptığı gibi HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı “terörist başı” diyerek suçladı.

Erdoğan konuşmasında “Tutturmuşlar. Ya işte çıksın aday. Ne demek. Buyurun konuşmasını yapacak vs yapacak. Partisi de propagandasını yapıyor. Bu bile ona fazla” diyerek, Türkiye yasalarına göre aday olan rakibiyle eşit koşullarda yarışmak istemediğini ortaya koydu.

Demirtaş’a yönelik suçlamalarını sürdürürken izleyiciler arasından “idam, idam” bağırışlarına karşılık ise “Dedim ya size daha önce, parlamento bunlarla ilgili kararı bana bir göndermiş olsaydı, ben bunu çoktan onaylardım” sözlerini kullandı.

Oysa Selahattin Demirtaş'a, 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili hiçbir dava açılmış değil. Demirtaş'ın o günlerde herhangi bir çağrıda bulunmadığı da biliniyor.

Tayyip Erdoğan mitingde konuyla ilgili şunları söyledi:

“İşte bak Bay Muharrem gitti Edirne ye orada ziyaret etti. Kimi?  kimi adeta terörist başı durumunda olan ve Diyarbakır da 6-7 Ekim de 53 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan kişiyi gidiyor ziyaret ediyor.

“Gençler aman ha bu oyunlara gelmeyelim. Tutturmuşlar. Ya işte çıksın aday. Ne demek. Buyurun konuşmasını yapacak vs yapacak. Partisi de propagandasını yapıyor. Bu bile ona fazla. Çünkü aday olmanın da bir ehliyetinin olması lazım. Şu anda tutuklu bu adam tutuklu. Bitti. Bir an önce adalet kararını vermesi lazım aslında. Çünkü bu kadar insanın ölümüne neden olan birisini önce o ölenlerin ailelerine sormak lazım. Ne düşünüyorsunuz? Yasin Börü’nün annesine sormak lazım, ne diyorsunuz. Yoksa bunların sırtında tabi maalesef küfe yok.

“Dedim ya size daha önce, parlamento bunlarla ilgili kararı bana bir göndermiş olsaydı, ben bunu çoktan onaylardım.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler