Erdoğan: Prensiplerimize dikkat etmeyenleri listelere koymadık

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Parlamentodaki prensiplerimize dikkat etmemiş, devamda hassasiyet göstermemiş arkadaşlarımızı listelere koymadık” dedi.

Erdoğan: Prensiplerimize dikkat etmeyenleri listelere koymadık

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek’ten ayrılmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

24 Haziran'da yapılacak 27. dönem milletvekili seçimi için dün açıklanan aday listesinde bazı bakan ve milletvekillerinin isminin yer almaması hakkında konuşan Erdoğan, “Parlamentodaki prensiplerimize dikkat etmemiş isimleri listelere koymadık” dedi.

Habertürk'te yer alan habere göre Erdoğan’ın konuya ilişkin değerlendirmesi şöyle:

“Yazılı taahhüt aldık”

“Ehliyet, liyakat önemli. Parlamentodaki prensiplerimize dikkat etmemiş, devamda hassasiyet göstermemiş arkadaşlarımızı listelere koymadık, koymuyoruz.

“Bir de bu sefer bir hassasiyet daha gösterdik. Aday adayı arkadaşlardan yazılı bir taahhüt aldık. ‘Haftanın üç günü Ankara’dasınız. Üç günü dışında, hepinizin seçim bölgenizde ofisleriniz olacak. O ofislerde çalışmaları yürüteceksiniz. Oralardaki çalışmalarınızı da her hafta rapor edeceksiniz’ dedik. Bunların taahhüdünü de arkadaşlardan yazılı olarak aldık.”

AKP’de liste dışı kalan bazı isimler

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AB Bakanı Ömer Çelik listede yer alamayan bakanlar.

Ayrıca Cumhurbaşkanı danışmanlarından Burhan Kuzu, İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Antep Milletvekili Şamil Tayyar ve Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner de kendilerine listelerde yer bulamadı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler