Erdoğan para istedi sosyal medyada ‘Zırnık yok’ ‘Hükümet istifa’ yanıtı aldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ulusa sesleniş konuşmasında, koronavirüse karşı mücadelede vatandaştan para istediği, "Biz bize yeteriz Türkiyem" kampanyasına sosyal medyadan "Zırnık yok ve Hükümet istifa” yanıtı geldi.

Erdoğan para istedi sosyal medyada ‘Zırnık yok’ ‘Hükümet istifa’ yanıtı aldı

 

Binlerce kişi '#zırnıkyok ve #hükümetistifa’ tagi altına yaptığı yorumla kampanyaya neden destek vermeyeceklerini açıkladı.

Erdoğan ise, ulusa seslendiği konuşmasında, "Salgının ilk günlerinden itibaren Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda, sağlık tedbirlerini eksiksiz hayata geçiyoruz. Bu konuda da devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz. 'Biz bize yeteriz Türkiyem' diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, bir yardım hesabı açıldı. Bu kampanyayı 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum" dedi ve bakanların da maaşlarını bağışladığını duyurdu.

Ancak iktidarın baskı politikaları nedeniyle ötekileştirilen ve yasal sorunlarla karşılaşan çok sayıda kişi Erdoğan'a ve kampanyaya tepki gösterdi.

İşte 'zırnık yok' karşı kampanyasından bazı paylaşımlar:

KUbQrg

77LUJf

oCaDJ5

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler