Erdoğan: Olay korner köşesinde gerçekleşti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Eyüp Sultan Cami’sinde kıldığı Cuma Namazı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erken seçimle ilgili soruya “Manifestomuzu hazırlayacağız” şeklinde cevap veren Erdoğan, Fenerbahçe-Beşiktaş maçında yaşanan olayla ilgili “Kumpas var” yorumunda bulundu.

Erdoğan: Olay korner köşesinde gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Eyüp Sultan Camisi'nde kıldı. Erdoğan, öğle saatlerinde Üsküdar Kısıklı'daki konutundan Eyüp Sultan Camisi'ne geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından Eyüp Sultan türbesini ziyaret ederek dua etti.

“Manifestomuzu İstanbul Kongresine yetiştirmeye çalışacağız”

Erdoğan camiden ayrılırken gazetecilerin gündemle ilgili sorularına yanıt verdi. Erken seçimle ilgili soru üzerine Erdoğan, "Kampanya başladı. Fakat biz tabii şimdi manifestomuzu açıklayacağız. Şu anda bununla ilgili olarak ekibim çalışıyor ve ekibimle beraber de değerlendirmelerimizi yapacağız. Bizim inşallah normalde seçim beyannamesi diye ifade edilen ama biz onu bir manifesto olarak kabul ediyoruz, büyük ihtimalle İstanbul Kongresi'ne yetiştirmeye çalışacağız" dedi.

“Temayül yoklaması yapmayı düşünüyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek Seçim Kurulu'nun takvimi açıklamasıyla birlikte de biz şu anda hazırladığımız takvimi şöyle bir masaya yatıracağız. Ondan sonra kendi yol haritamızı inşallah uygulamaya koyacağız. Temayül yoklamasını yine yapmayı düşünüyoruz. Temayül yoklamalarını da yapıp bu arada milletvekillerinin de tespitiyle ilgili çalışmayı da yürütmüş olacağız" diye konuştu.

“Futbol terörünün ötesinde bir kumpas da var”

Derbideki olayların sorulması üzerine Erdoğan, "Bu futbol terörünün ötesinde bir kumpas da var" dedi. Erdoğan, "Bu konu gerçekten bizi ciddi manada üzdü. İstanbul'a indiğim anda buna şahit oldum. Bir defa bu futbol teröründen öte bir şey. Ayrıca biraz açık konuşmak lazım. Kumpas var. Olay hep korner köşelerinde oldu. 4 tane korner köşesinde maalesef tam yapacak bunlar oldu. Bu tribünlerdeki bu terörü birileri organize etti. Kendiliğinden olan bir şey değil. Sahada güzel gidiyor. Geliyor orada Quaresma korner atacak o esnada çakmak atıyorlar. Böyle bir şey olamaz ki. Ondan sonra Şenol hocanın başına gelen olay. Bunlar kabullenir şeyler değil. Keşke Tolga'da yanlışın içine girmemiş olsaydı. Şenol Hoca'ya yapılan affetmek mümkün değil. Ben aradım Fikret başkanı, Aziz Yıldırım'ı aradım. Bu konuları görüştüm. Hepsi bu konuda şikayetçiler. Birinci derecede TFF bakalım neler çıkaracak" dedi.

Erdoğan, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızla üzerine gideceğiz. Alınacak tedbirlerle üzerinde TFF ne çalışmalar yapıyor bunları görelim. Biz de bakanlık olarak hükümet olarak bu konunun üzerine üzerine gideceğiz" diye konuştu.

(Cumhuriyet)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler