Erdoğan öğrencileri tehdit etti: Onlara üniversitede okuma hakkı vermeyeceğiz

Partisinin Samsun Kongresinde konuşan Erdoğan Boğaziçili öğrencileri tehdit etti ve hedef gösterdi.

Erdoğan öğrencileri tehdit etti: Onlara üniversitede okuma hakkı vermeyeceğiz

Afrin'in cihatçı çeteler ve TSK kontrolüne geçmesini kutlamak amacıyla üniversitede lokum dağıtan faşist gruba izin vermeyen, barışı savunan öğrencilerin eğitim hakkını elinden almakla tehdit eden Erdoğan şunları söyledi:

İstanbul'da bir üniversitede, adını söylemeyeyim zaten anlarsınız. Çıktılar orada imanlı, milli, yerli gençlik Afrin'le ilgili lokum dağıtıyor. Bu gençlik orada lokum dağıtırken o komünist, vatan haini gençler onların bu masalarını dağıtmaya yelteniyorlar. Bunlar terörist gençler. Bu terörist gençlerle her türlü çalışmayı yapıyoruz, onu söyleyeyim. Onların eşkallerini belirlemek suretiyle bu üniversitede okuma hakkını vermeyeceğiz. Üniversite terörist gençlik yetiştirmez.

 

Boğaziçi Üniversitesinde ne oldu ?

Geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesinde bir grup faşist Afrin savaşına dair TSK'nın açıklamalarını kutlamak üzere lokum dağıtmak için masa açmıştı. Barış yanlısı öğrenciler üniversitede savaş çığırtkanlığı yapılmasına izin vermemiş, 'İşgalin katliamın lokumu olmaz' sloganıyla bir pankart açarak bu olayı protesto etmişti. Polis ve üniversitenin özel güvenlik birimlerince saldırıya uğrayan 3 öğrenci gözaltına alınmıştı. Ardından ev operasyonlarıyla öğrenciler hakkında bir cadı avı başlatıldı. Erdoğan önceki gün de konuşmasında savaş karşıtı öğrencileri hedef gösterdi. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler