Erdoğan: Kandil'e, Sincar'a operasyonlarımızı başlattık

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Niğde mitinginde "Kuzey Irak, Kandil, Sincar demiştim ya, hatırlayın. Oraya da operasyonlarımızı başlattık" diye konuştu.

Erdoğan: Kandil'e, Sincar'a operasyonlarımızı başlattık

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Niğde'deki seçim turunda "Kuzey Irak, Kandil, Sincar demiştim ya hatırlayın. Oraya da operasyonlarımızı başlattık" dedi.

"20 uçağımızla 14 hedefi yok ettik. 20 uçak gittiler, vurdular, döndüler" ifadelerini kullanan Erdoğan'ın seçim propagandasından satır başları şöyle:

"Teröristler nereye saklanırsa saklansın, biz ne Muharrem'e bakarız, ne Kemal'e bakarız. Biz bildiğimize bakarız. Şu ana kadar Afrin'de 4500'ün üzerine çıktık. Kuzey Irak, Kandil, Sincar demiştim ya hatırlayın.

"Oraya da operasyonlarımızı başlattık. 20 uçağımızla 14 hedefi yok ettik. 20 uçak gittiler, vurdular, döndüler."

Kandil'den sonra İnce eleştirisi

Kılıçdaroğlu ve İnce'yi eleştiren Erdoğan, "Cudi'de, Gabar'da, Kato'da teröristlerin inlerini başlarına geçirdik. Bu Bay Muharrem'den, Bay Kemal'den terörle mücadele ile ilgili bir şey duydunuz mu? Onların terör diye bir derdi yok. Bay Kemal terörün destekledikleri ile Ankara'dan İstanbul'a yürüdü" şeklinde konuştu.

"Otomobil, Erdoğan 20 yıl geriden takip ediyor diyor. Sen ne diyosun ya. Tesla diye bir firma var. Sahibi Elon beni ziyaret etti. Bizi benzinli araba üreteceğiz sanıyor, biz akülü, elektrikli arabalarla uğraşıyoruz. Ama bu anlamaz, anlayana kadar da 24 Haziran gelir. Vaktim olursa 24'ünden sonra sana bir ders veririm" ifadelerini kullandı.

"Bay Muharrem sağa sola posta koyuyor"

"Dünyanın hangi ülkesinde böyle muhalefet var. Siz hiç morali yerine gelsin diye cephedeki askerin morali ile uğraşan birini gördünüz mü? Bay Muharrem, 'benim moralimi bozmasınlar' diye sağa sola posta koyuyor. Sen askere benim moralimi bozmasın diye nasıl dersin ya?

"Bunlar için terörle mücadele eden askerlerin morallerinin hiçbir kıymeti yok. Varsa yoksa kendi moralleri. Bugün moralini bozan komutana böyle hadsizlikler yapan Muharrem, emekli, memur, işçi canını sıkınca kimbilir ne yapar? Allah muhafaza." 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler