Erdoğan: Hiçbir müslüman ailede doğum kontrolü olmaz

Erdoğan, TÜRGEV’in 20. yıl etkinliğinde konuşma yaptı. Müslüman aile anlayışı içerisinde doğum kontrolü, aile planlamasının olamayacağını söyleyen Erdoğan, 'Zürriyetimizi arttıracağız' dedi.

Erdoğan: Hiçbir müslüman ailede doğum kontrolü olmaz

Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu ve 17-25 Aralık Yolsuzluk Operasyonu sürecine adı karışan gerici TÜRGEV Vakfı’nın 20. kuruluş yıldönümü etkinliğinde konuştu. Hedefine yine kadınları alan Erdoğan, yine kadınları kuluçka makinesi yerine koydu, yine doğum kontrolünü diline doladı. Müslüman bir aile yapısında doğum kontrolü ve nüfus planlamasının olamayacağını belirterek ” Birinci derecede görev annededir” dedi. Yetiştirmek istedikleri nesil için daha çok çalışmaları gerektiğini ifade eden Erdoğan, “Zürriyetimizi artıracağız diyorum. Nüfus planlamasıymış, doğum kontrolüymüş, hiçbir Müslüman aile böyle bir anlayış içinde olamaz. Rabbim ne diyorsa, sevgili peygamberim ne diyorsa biz o yolda gideceğiz. Birinci derecede görev annededir” dedi.

TÜRGEV’e desteğini sürdürmeye devam edeceğini söyleyen Erdoğan, kendi istedikleri nesilleri yetiştirmek için aileden başlayarak eğitim vermeleri gerektiğini “İdealimizdeki gençleri mi yetiştirmek istiyoruz, aileden başlayarak, okul öncesinden üniversitesine, lisans üstü eğitimine kadar kendi müesseselerimizi kurup geliştirmemiz gerekiyor” sözleriyle ifade etti.

Bakanımla konuştum müfredat daha da gericileşecek

Yeni dönemde okul yapmaktan ziyade müfredata yoğunlaşacaklarını belirten Erdoğan, eğitimde daha fazla gericileşmenin mesajlarını verdi, “Ahlakta örnek bir gençlik, inşallah inanıyorum ki TÜRGEV’in yetiştirdiği evlerde olacak. İbadetinde inanıyorum ki taviz vermeyen bir gençlik olacak. Bunun için yeni dönemi okul yapmaktan ziyade, bakanımla da konuştum, şimdi de konuşacağım, okul müfredatının içeriğine yoğunlaşma dönemi olarak ilan edin” dedi.

Erdoğan kürtaj hakkı mücadelesini unutmuş

Dönemin başbakanı Erdoğan, 2012 yılında AKP Genel Merkez Kadın Kolları Kurultay’ında “Her kürtaj bir Uludere’dir” diyerek yine kadınları hedefine almış ancak kadınların direnişiyle karşılaşmıştı. (Sendika)

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler