Erdoğan, Gül’ü ikna için Akar ve Kalın’ı gönderdi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Erbakan Ödülleri öncesi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ikna için ziyarete gönderdiği öğrenildi.

Erdoğan, Gül’ü ikna için Akar ve Kalın’ı gönderdi

Geçtiğimiz gün düzenlenen Erbakan Ödülleri Törenine katılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu salona birlikte giriş yapmıştı.

Orhan Uğuroğlu‘nun Sonsöz.com‘da yer alan haberine göre söz konusu iddia TBMM kulislerinde yayılmaya başladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulisi Akar’ın adaylığı gündemde olan Abdullah Gül’ü ziyaret ettikleri iddia edildi.

Saadet Partisi’nin aday göstermek için çaba sarf ettiği Abdullah Gül’ü ikna ederek vazgeçirmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yakın bu iki ismi elçi olarak gönderdiği iddia ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Saadet Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül’ün bu teklifi kabul etmesi durumunda bazı AKP milletvekillerinin de Saadet Partisi’ne geçeceği ayrıca Gül’ün ikinci turda kendisine rakip olabileceği endişesiyle Büyükelçi Kalın ile Genelkurmay Başkanı Akar’ı bizzat görevlendirdiği iddiayla ilgili konuşulanlar arasında.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler