Erdoğan Gerçeklere gözümü kapatamam dedi yorumları kapattı

Her şeyden önce bir siyasetçiyim. Gerçekleri hem duyacağım hem göreceğim. Twitter’da en çok izlenen benim diyen Erdoğan ‘oy yok size’ ‘sandıkta görüşürüz ‘ yorumlarını görünce canlı yayını yorumlara kapattı.

Erdoğan Gerçeklere gözümü kapatamam dedi yorumları kapattı

 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi gençlerle bir araya geldi. Telekonferans yöntemiyle yapılan buluşmaya farklı illerden katılan öğrenciler Erdoğan'a sorular sordular. Fakat sorulardan çok gelen tepkiler dikkat çekti.

Telekonferans sırasında “Siz aslında sosyal medyayı aktif kullanan birisiniz. Ama bazı açıklamalarınızdan, tepkilerinizden sosyal medyayı sevmediğiniz veya mesafeli olduğunuz sonucu çıkıyor. Gerçekten böyle mi? Bunun nedeni sosyal medyada sizi eleştirenlerin olması mı?" sorusuna da yanıt veren Erdoğan şöyle konuştu:

"Gerçeklere gözümüzü kapatacak ya da sırtımızı dönecek kadar gerçeklerden kopuk değiliz. Her şeyden önce bir siyasetçiyim. Gerçekleri hem duyacağım hem göreceğim. Günümüz dünyasında sosyal medyanın, dijital platformların asla ihmal edilemeyecek mecra olduğunu görüyoruz. Sosyal medyadan nefret etsek böyle yaygın ve etkin şekilde kullanmazdık. Ülkemizde 16,2 milyonu bulan takipçi ile Twitter'da en çok izlenen kişi olduğumu hatırlatmak isterim. “ yanıtını verdi.

'Oy Moy Yok'

 Canlı yayının yorum kısmına izleyiciler tarafından çok sayıda "Oy yok size", "Sandıkta görüşürüz" yanıtları gelince yayın yoruma kapatıldı.

Ayrıca sosyal medya üzerinden tepkiler devam ederken videoyu beğenmeme kampanyası başlatıldı. 12 bin kişi videoyu beğenirken, beğenmeyenlerin sayısı 127 bin oldu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler