Erdoğan: Ekonomimize saldırının ezana ve bayrağa saldırıdan farkı yok

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, bayram mesajında, “Ekonomimize yönelik saldırının doğrudan ezanımıza ve bayrağımıza yönelik saldırılardan hiçbir farkı yoktur” dedi.

Erdoğan: Ekonomimize saldırının ezana ve bayrağa saldırıdan farkı yok

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla görüntülü mesaj yayımladı. 

Erdoğan mesajında ABD ile yaşanan gerilimin ardından dövizlerin yükselmesini değerlendirdi. ABD’nin yaptırımlarının ezana ve bayrağa yönelik saldırıdan farkı olmadığını savundu. 

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: 

‘Amaç Türk milletini esir almak’ 

“15 Temmuz'da maziden atiye kurduğumuz köprüyü ve coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızı canımız pahasına koruma kararlılığımızı bir kez daha gösterdik.” 

“Ekonomimize yönelik saldırının doğrudan ezanımıza ve bayrağımıza yönelik saldırılardan hiçbir farkı yoktur. Amaç aynıdır.” 

“Amaç Türkiye'yi ve Türk milletini dize getirmektir, esir almaktır.” 

‘Boynunun vurulmasını tercih eden bir milletiz’

“Biz boynuna boyunduruk vurulmasındansa boynunun vurulmasını tercih eden bir milletiz. Terör örgütleriyle, içimizdeki ihanet çeteleriyle, bin bir hileyle, desiseyle, tuzakla çökertemedikleri Türkiye'yi döviz kuruyla pes ettireceklerini sananlar, yanıldıklarını pek yakında göreceklerdir.”

“Allah'ın izniyle ülkemiz bunların hepsinin de üstesinden gelecek güce, imkana, dirayete sahiptir. Yeter ki biz bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım.”

(DHA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler