Erdoğan: Diktatörlük olsaydı adamı alıp götürürlerdi, konuşturmazlardı

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine ‘faşist diktatör’ diyen CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’a “Diktatörlük olsaydı adamı alıp götürürlerdi. Konuşturmazlardı” dedi. Eşcinsellere yönelik nefret söyleminde bulunan Erdoğan, “5’te 1 oranında eşcinsel kotası koyabiliyor, şu hale bak ya” dedi.

Erdoğan: Diktatörlük olsaydı adamı alıp götürürlerdi, konuşturmazlardı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Saray’da 41’inci defa yapılan Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, "CHP'li ilçe belediyesi mahalle komiteleri için yapılacak seçimde 5'te 1oranda eşcinsel kotası koyabiliyor" dedi. "Allah şaşırtmasın, şu hale bak ya" ifadesini kullanan Erdoğan CHP için "Böyle nereye savrulacağı belli olmuyor" dedi. 

Taksim Meydanı'ndaki Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkılmasına ilişkin olarak tepki gösteren Mimar ve Mühendisler Odası'na Erdoğan, "Mimarlar Odası mı var, öyle bir şey var. O da karşı çıkmış. Ya ne yaparsan yap, durduramazsın" dedi.

Erdoğan’ın 41. Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşmadan satırbaşları şöyle:

Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz, 80 milyon vatandaşımızın tamamının namusuna emanet edilmiş yadigarlardır. Ülkesinin ve milletinin özgürlüğü, geleceği, korunması için gözünü kırpmadan ölümün üzerine giden, kimi şehit, kimi gazi olarak bu mücadeleden çıkan insanları başımızın üzerinde taşısak yeridir. Gazisine saldıran, şehit yakınına terbiyesizlik eden bu şehir magandaları, bu teröristler, bu zihniyetin bu ülkede nasıl barınabildiğini, ellerimizi başımızın arasına alıp düşünmemiz, sorgulamamız lazım.

Gaziliğin, şehitliğin ne demek olduğunu, ezanın, bayrağın, vatanın, milletin, devletin ne anlama geldiğini ana sınıfı çağından başlayarak tüm çocuklarımıza en güzel şekilde öğretmeliyiz. Aksi takdirde bu tür vandallıkların, bu tür cehaletlerin, bu tür ayıpların önüne geçemeyiz. Bu, hukuk meselesinden ziyade bir kültür meselesidir.

MHP’ye teşekkür

Türkiye böylesine büyük badirelerle boğuşurken yanımızda yer alan, desteğini bizden esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle MHP’nin ülkemiz ve milletimiz için hayati önem taşıyan konularda yanımızda yer almasını takdirle ve memnuniyetle karşılıyorum. Buna karşılık anamuhalefet partisinin tutarsız, temelsiz, fırsatçı, her türlü kavramı ve değeri istismar eden, bunlarla kalmayıp FETÖ’den PKK’ya tüm terör örgütlerinin borazanlığını yapan tavrı karşısında üzüntümü de ifade etmek isterim.

’15 Temmuz’da sevinç çığlıkları atanları biliyoruz’

O gece (15 Temmuz), sevincinden çığlık çığlığa birbirlerini arayanları biz biliyoruz. Ama biz bunları şimdilik televizyonlarda, şurada burada paylaşmıyoruz. Ama uluslararası toplantılarda biz bunları birileriyle özel paylaşıyoruz. Kimse kimseyi aldatmasın. Biz, kimin ne olduğunu gayet iyi biliriz. Bundan dolayıdır ki Türkiye’de de bundan sonra çeşitli ülkelerin bazı insanlarının burada rahatlıkla cirit atmalarına biz de fırsat vermeyeceğiz. Ne gerekiyorsa onu da yapacağız.

Kalkıp şahsımı faşist ve diktatörlükle tavsif eden bu zihniyeti ben halkıma özellikle havale ediyorum. Eğer bu ülkede şahsım veya bir diktatörlük olsaydı sen kalkıp da ne Tekirdağ’ın meydanında öyle konuşabilirdin… Adamı alıp götürürlerdi. Hiç şakası yok. Diktatörlüğün olduğu bir yerde sen öyle konuşamazsın. Ne senin Genel Başkanın öyle konuşabilir ne de sen öyle konuşabilirdin.”

‘5’te 1 eşcinsel kotası koyabiliyorlar…’

(Nilüfer Belediyesi’ne) 5’te 1 oranında eşcinsel kotası koyabiliyor, şu hale bak ya. Bir partide ölçü kalmayınca ne yapacağı belli olmuyor. Varsın bunlar böyle devam etsin. Biz bu partinin hangi dediğini dikkate alalım? Bizim milletimizin değerlerine savaş açanlarla işimiz olmaz. Ahlaki değerlere varıncaya kadar biz, biz olacağız.

‘Ne yaparsan yap, durduramazsın’

(Yeni AKM projesi için) Mimar Mühendisler Odası mı ne öyle bir şey var. O karşı çıkmış. Ya ne yaparsan yap. Durduramazsın. Bizim buraya da karşı çıktı. Biz yaptık mı burayı? Ağa babalarınız bile buraya geldi mi, geldi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler