Erdoğan: Biz milliyetçiyiz

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Afyon'daki kampında konuştu. Erdoğan, 'Altını çiziyorum milletle zıtlaşma olmaz hele hele milletle kavga hiç olmaz" dedi.

Erdoğan: Biz milliyetçiyiz

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Afyon’daki kampında konuştu. Erdoğan, “yenilenme şahsi tercihim değil” dedi.

AKP’li belediye başkanlarını istifa ettirilmesi üzerine konuşan Erdoğan, “Bir süredir teşkilatlarımızda yenilenme olduğunu söyledim söylüyorum. Belediyelerde benzer hazırlıklar atmanın hazırlıkları içindeyiz. Bu benim şahsi tercihim değildir. Bu yenilenme sürecini kendi irademizle gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz. Eğer biz bunu kendimiz yapmazsak sandıkta milletimiz yapar. Ona fırsat vermeden kendimiz çözmemiz gerek” dedi. 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle; 

'Milletle zıtlaşma olmaz'

Milletimiz bize en barizi 7 Haziran olmak üzere bu yönde çok net mesajlar verdi. Ziyaret ettiğim tüm illerde yaptığımız temaslarda bu gerçekliği tüm çıplaklığıyla görüyoruz. Altını çiziyorum milletle zıtlaşma olmaz hele hele milletle kavga hiç olmaz. Biz hayatımızı milletimizin bize olan desteğine borçluyuz. O gece milletimizin o desteği olmamış olsaydı biz bugün yoktuk. Menderes idam edildiği zaman arkadaşlarıyla sokaklara kimse dökülmedi sadece izlediler. Biz bu ülkede aynı yanlışlara düşemeyiz.

Erdoğan, yenilenmenin tasfiye olmadığını iddia etti

Yenilenme demek asla kadroları tamamen tasfiye etmek demek değildir. Daha büyük hedeflerdir. Bu kavramlar bizim için 15 yıllık tecrübelerimizden aldığımız güçle geleceğe hazırlanma iradesini ortaya koymak demektir. Bunun için belediye başkanlarımızın bir kısmının dinlenmesi veya başka görevlerde olması gerekiyorsa elbette karşılıklı mutabakatla gereğini yapacağız kimsenin alınmaması gerekir. AK Parti’yi ve Türkiye’yi böyle bir çıkmazın içine sürüklemeye kimsenin hakkı yoktur.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler