Erdoğan: Artık Kürt sorunu diye bir şey yoktur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'daki 'kanaat önderleri'ne verdiği iftar yemeğinde, '2018'in Türkiye'sinde artık Kürt sorunu diye bir şey yoktur' dedi.

Erdoğan: Artık Kürt sorunu diye bir şey yoktur

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır mitinginin ardından TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi'nde düzenlenen 'Kanaat Önderleri ile İftar Programı'nda konuştu.

Diyarbakır'daki kanaat önderlerinden destek isteyen Erdoğan, "2018'in Türkiye'sinde artık Kürt sorunu diye bir şey yoktur" dedi.

Doğu'da farklı Batı'da farklı bir dil kullanmadığını ve iktidarı süresince bölgecilik, ırkçılık yapmadıklarını ifade eden Erdoğan, "Milletin emanetini korumakla görevli olanların bodrum katında teröristlerin ayakçıları tarafından tokatlandığı dönem sona ermiştir. Diyarbakır bir şahlanışın arifesindedir. 24 Haziran, Diyarbakırlı gençleri bile bile ölüme gönderen Kandil'dekilere vurulan bir şamar olacaktır" dedi.

'Bunların hepsi ateist'

PKK'nın, İslam'la yakından uzaktan bir alakası olmadığını söyleyen Erdoğan, "Bunlar ateist. Bunların karşısında dik durmanın onurunu yaşamalıyız. Evler tünellerle birbirine bağlanmamış mıydı, bunlar halkımı haraca bağlamamış mıydı? Benim vatandaşıma ister Kürt, ister Abhaz, ister Roman düşman olanlar benim de düşmanımdır" dedi.

Kanaat önderlerinden 'Kürt sorunu yoktur' deyip destek istedi

Kanaat önderlerinden destek beklediğini söyleyen Erdoğan, ''Dünya sürekli değişiyor, gelişiyor, yeni bir biçim kazanıyor. Ülkemiz geliştikçe vatandaşımıza sağladığı hak doğrultusunda çıtayı yükseltince vatandaşımızın da beklentisi artıyor. Kanaat önderlerinden destek ve yardım bekliyoruz. Bu daha hepimizin davası. Bu davaya hep birlikte omuz verirsek netice alırız. Vermezsek kusura bakmayın bedelini de hep birlikte öderiz''

DHA

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler