Erdoğan, AKP döneminde akademik özgürlüğün çağ atladığını iddia etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göre üniversiteler 2002 öncesine göre akademik özgürlükler bakımından çağ atladı.

Erdoğan, AKP döneminde akademik özgürlüğün çağ atladığını iddia etti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Merkezi Laboratuvar açılış töreninde konuştu. "Biz kalemin kılıçtan üstün tutulduğu, alimlerin peygamberlerin varisleri olarak görüldüğü bir medeniyetin mensuplarıyız" diyen Erdoğan, AKP döneminde akademik özgürlüklerin çağ atladığını iddia etti.

Üniversitelerdeki baskının AKP döneminde ortadan kalktığını ileri süren Erdoğan, "Türk üniversiteleri her ne kadar imtiyazını kaybedenler aksini iddia etseler de 2002 öncesine göre hem altyapı imkanları hem de akademik özgürlükler bakımından çağ atlamıştır. 28 Şubat döneminin faşist zihniyetinin üniversitelerimizde sebep olduğu tahribat önemli ölçüde giderilirken üniversitelerin kapıları tekrar milletin evlatlarına açılmıştır." ifadelerini kullandı.

"Biz kalemin kılıçtan üstün tutulduğu, alimlerin peygamberlerin varisleri olarak görüldüğü bir medeniyetin mensuplarıyız" diyen Erdoğan, "Devleti tapulu malları gibi gören elitlerin himayelerinde serpilen kimi üniversiteleri adeta militan yetiştirme kampına dönüştüren terör örgütleri buralardan temizlenmiştir" diye konuştu.

'Niye kredi istemiyorsun?'

Daha önce öğrencilere "Burs değil kredi al; bedavacılığa alışma" diyen Erdoğan "Herkes burs istiyor, evladım niye kredi istemiyorsun? Krediyi kim müraacat ederse alıyor zaten. Ödemeye gelince zaten faiz yok. Sigortalı işe girdiğin zaman çok düşük taksitlerle ödüyorsun" dedi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na ve Rami Kışlası'na kütüphane yapıldığını söyledi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler