Erdoğan: AK Partili olmayan bakanlarımızla bir kabine oluşturacağız

Pazartesi akşamı kabinesini açıklayacak olan AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Partili olmayan bakanlarımızla bir kabine oluşturacağız. Onların başında da AK Parti Genel Başkanı olacak” diye konuştu.

Erdoğan: AK Partili olmayan bakanlarımızla bir kabine oluşturacağız

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

24 Haziran seçimleri için “yeni yönetim sistemimizin de miladıdır” diyen Erdoğan, 9 Temmuz Pazartesi akşamı kabineyi açıklayacağını belirterek “Pazartesi günü, yemin törenimizin hemen ardından yayınlayacağımız 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı KHK’sı ile yeniden organize edilmiş haliyle bakanlıkları kuruyor, aynı akşam kabinemizi de inşallah açıklıyoruz” dedi.

Erdoğan, AKP’li olmayan isimlerle bir kabine oluşturacaklarını söyledi ve “Onların başında da AK Parti Genel Başkanı olacak” diye konuştu.

Cumhur İttifakı

AKP lideri Erdoğan, 24 Haziran seçimleri için partisi ile MHP arasında kurulan ‘Cumhur İttifakı’nın Meclis’te de devam ettireceklerini ifade etti.

Yerel seçim

2019’un Mart ayında yapılması öngörülen yerel seçimlere de değinen Erdoğan, “Önümüzde bir mahalli seçimler var, bu seçimlere kadar 24 Haziran’ın muhasebesini yapıp gereken adımları atmak durumundayız” dedi ve şöyle devam etti:

“Yerel seçimlerin startını vereceğiz. Bunu yaparken kaşına gözüne değil iş bitirme potansiyeline ve halkla uyumuna bakarak adım atacağız. Yerel yönetim bu seçimlere benzemez. Yerel yönetimlerden 2019’da çok daha başarılı çıkalım. Teşkilatımın buna hazır olduğuna inanıyorum. 2019 Mart’ına kadar belediyeciliğin adını ‘gönül belediyeciliği seferberliği’ olarak koyuyorum.

(Gazetekarınca)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler