Erdoğan, 372 köyü olan Afrin'de 1000 köyün alındığını iddia etti

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7’si ilçe olmak üzere toplamda 372 köy-belde-yerleşimi bulunan Afrin’de 1000 köyün TSK ve ÖSO’nun kontrolüne geçtiğini de iddia etti.

Erdoğan, 372 köyü olan Afrin'de 1000 köyün alındığını iddia etti

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında Afrin operasyonuna ilişkin, "Bu sabah itibarıyla hamd olsun 1873 teröristi etkisiz hale getirerek 415 kilometrekare civarında bir alanı kontrol altına almış bulunuyoruz. Yine bin köy şu anda bu teröristlerden arındırılmış durumda" ifadelerini kullanmıştı.

372 köyden 1000'i 'ele geçirmek'

AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda önceki gün konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Ocak’ta başlayan Afrin operasyonuyla ilgili 415 kilometrekare civarında bir alanın Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) kontrolünde olduğunu söyledi. Erdoğan, 7’si ilçe olmak üzere toplamda 372 köy-belde-yerleşim bulunan Afrin’de 1000 köyün TSK ve ÖSO’nun kontrolüne geçtiğini de iddia etti. Erdoğan'ın bu ifadeleri "Afrin'de kaç köy var?" sorusunu gündeme getirdi.

Erdoğan, "Bu sabah itibarıyla 1873 teröristi etkisiz hale getirerek 415 kilometrekare civarında bir alanı kontrol altına almış bulunuyoruz. 1000 köy bu teröristlerden arındırılmış durumda. Bölgedeki hakim tepeler şu anda büyük ölçüde askerlerimiz tarafından teröristlerden temizlendiği için harekatın bundan sonraki kısmının inşallah daha hızlı ilerlemesini bekliyoruz. Afrin şehir merkezini bir an önce kuşatıp teröristlerin dışarıyla temasını kestikten sonra yeni bir stratejiyle harekatı sürdüreceğiz” dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler