Erdoağan: CHP teröristlerle cirit atıyor, İdlip'e de yürüyeceğiz

Kocaeli’de konuşan Erdoğan, Afrin operasyonuna katılan cihatçı çeteler için El Kaide benzetmesi yapan CHP’li Öztürk Yılmaz için “ahlaksız cambaz”, CHP için de “Teröristlerle cirit atıyor” dedi. Kılıçdaroğlu’na “Lozan’da adaları siz verdiniz” diyen Erdoğan, askerin Afrin’den sonra İdlip’e de yürüyeceğini söyledi

Erdoağan: CHP teröristlerle cirit atıyor, İdlip'e de yürüyeceğiz

Tayyip Erdoğan, Kocaeli’de partisinin gençlik kolları kongresinde hem salon dışında hem de içinde Afrin gündemiyle konuştu.

Erdoğan, kongre öncesi salon dışındaki konuşmasında, Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) El Kaide ile aynı çizgide olduğunu söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ile CHP’yi hedef aldı:

''Şu anda ana muhalefet onlarla beraber cirit atıyor. Onlarla beraber oynuyor. Kaldı ki işte bir tane cambaz var, ahlaken de maalesef siyasi ahlak itibarıyla adeta sıfırlanmış, kalkıyor ÖSO’ya ‘terör örgütü’ diyor. Bu ne anlayıştır. Ne terbiyeden muaf bir duruştur. O ÖSO ki şu anda benim Mehmedimle beraber arazide ve şu ana kadar 13 şehidi var.

Peki siz kimle berabersiniz? Siz şu anda terör örgütleriyle berabersiniz. Siz PKK ile berabersiniz. Siz PKK ile el ele, kol kola gezenlerle İstanbul yürüyüşünü yapmadınız mı? Benim milletim sizi gayet iyi tanıyor. Sizin kirli çamaşırlarınızı daha meydana çıkaracağız.''

Lozan defterini yine açtı: “Adaları siz verdiniz, tarih dosyalarıyla anlatacağız”

Erdoğan, sözlerinin devamında ise bir kez daha Lozan defterini açtı. Kılıçdaroğlu’na “Lozan’da adaları siz verdiniz, siz. Sizin partinizin başında olanlar verdi” diye seslenen Erdoğan, tarih dosyaları hazırladığını, o dosyalarda Lozan da dahil tüm bunları milletin önüne koyacaklarını söyledi.

“Mehmetçik Afrin’e yürüyor, İdlip’e de yürüyecek”

Erdoğan, salondaki konuşmasında ise Afrin operasyonunun hedefini daha da büyüttü, Münbiç’ten sonra İdlip’i de dillendirdi.

Erdoğan, “Rabbimiz, ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler ancak bilemezsiniz’ buyuruyor. İşte bu müjdeye ulaşırcasına, bu müjdeye kavuşurcasına benim Mehmedim, Mehmetçiğim Afrin’e yürüyor, İdlip’e yürüyecek Allah’ın izniyle” dedi.

Erdoğan, salondan gelen “Bizi Afrin’e götür” tezahüratlarına ise “Afrin’in kenar kıyılarına ben gittim. Komutana sordum, ‘Ne durumdayız, ihtiyaç var mı?’ diye, ‘Şimdilik yok’ dediler” yanıtı verdi.

(Sendikaorg)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler