Enis Berberoğlu'nun tecrit eylemi sürecek

Maltepe Cezaevi'nde 15 aydır tutuklu bulunan CHP milletvekili Enis Berberoğlu, eşi ve kızıyla bayramın son günü bir araya geldi. Berberoğlu'nun tecrit eylemi sürdüreceği açıklandı.

Enis Berberoğlu'nun tecrit eylemi sürecek

15 aydır cezaevinde bulunan CHP milletvekili Enis Berberoğlu, eşi ve kızıyla bayramın son günü cezaevinde görüşe çıktı. Oya Berberoğlu, eşinin adalete inancının kalmadığını, “Bundan sonra mücadelem siyasi olacak” dediğini belirtti. Ailesi ‘Enis Berberoğlu’nun tecrit eylemi sürecek’ açıklaması yaptı.

Yazılı açıklama yapan Oya Berberoğlu özetle şunları kaydetti: “Enis’in morali de sağlığı da iyi. Öncelikle herkesin Kurban Bayramı’nı kutluyor. Sağlık, mutluluk, barış, dayanışma, kardeşlik, adalet dolu nice günler, bayramlar diliyor. Görüşte bize peynirli sandviç hazırlamış, çayla beraber bayram kahvaltımızı yaptık, görüşmekten dolayı mutlu olduk. Ancak Enis’in adaletsizliğe, siyasetsizliğe karşı aldığı kendini ikinci tecrite sokma eylemi sürecek. Bizle bayramlaşması istisnaydı.”

Yeni kitabı yayınlanacak

Enis Berberoğlu’nun ikinci kitabını tamamladığını söyleyen Oya Berberoğlu, şöyle devam etti: “İkinci kitabı bitti, üçüncüsünü yazmaya başlamış. Bu arada kendisi aynı zamanda iktisatçı olduğu için ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizden nasıl çıkılacağına ve dış baskılar üzerine bir makale kaleme almış, önümüzdeki günlerde yayımlanacak.”

Mücadelem siyasi olacak

Oya Berberoğlu açıklamasını şöyle sonlandırdı: “24 Haziran seçiminden sonra üçüncü kez İstanbul milletvekili olan Enis’in anayasal hakkının tanınması için Yargıtay’a başvurulmuştu. Talep reddedilmişti, bu nedenle itiraz ettik. Yargıtay 17. Ceza Dairesi’nin önümüzdeki günlerde kararını açıklamasını bekliyorum. Bu vesileyle şunu söylemek isterim, Enis’in bunca hukuksuzluktan sonra adalete inancı kalmamış durumda. ‘Bundan sonra mücadelem siyasi olacak’ dedi. Ben umudumu korumaya devam ediyorum. Umarım Yargıtay yaşadığımız bu haksızlığı düzeltir, yargı bağımsızlığı ve hukuk devleti için örnek teşkil edecek bir karara imza atar.

 (Evrensel)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler