En büyük motivasyon kaynağı Kürt düşmanlığı olan ‘mutant’lara…

Musa Orhan'ın Tecavüz Ederek Ölümüne Neden Olduğu İpek Er'e, Sakarya ve Afyon'da Kürtlere Yapılan Saldırılara Sevinen “mutant-yurttaş” yayınladığı video ile olaylara karşı duyduğu sevinci sosyal medyada yayınladı.

En büyük motivasyon kaynağı Kürt düşmanlığı olan ‘mutant’lara…

 

Uzman çavuş Musa Orhan tarafından tecavüze uğrayan ve sonrasında intihar eden İpek Er'in ölümüne, Sakarya ve Afyon'da Kürtlere yapılan saldırılara sevinen kadının görüntüleri sosyal medyada tepki çekti...

Siirt'te 18 yaşındaki İpek Er'e cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan ardından ise cinsel birlikteliğin "rızaya dayalı olarak" gerçekleştiği savunulmuş ve tutuklanan Musa Orhan tahliye edilmişti.

Afyon’un Dinar ilçesine çalışmaya giden Ercişli inşaat işçilerine silahlı saldırıda bulunuldu. İşçilerden Özkan T. yaşamını yitirdi.

Mardin’den Sakarya’ya fındık toplamaya giden işçilerin, işveren ve köylülerin saldırısına uğradı.

İşte tüm bunlar gerçekleşirken bir kadın yayınladığı video ile olaylara karşı duyduğu sevinci paylaştı.

 

Türkiye’de sosyalist sol ve toplumsal muhalefet her fırsatta budanıyor, bastırılıyor. Askeri darbeler bunun için yapılıyor. Siyasal iktidarlar her fırsatı kullanarak sosyalist solu ve toplumsal muhalefeti baskı, şiddet ve terör politikasıyla ezmeye soyunuyor. Böylelikle gerici, faşist, radikal İslamcı güçlerin önü açılıyor.

Burjuva devlet mekanizması dünyanın her yerinde böyledir zaten. Ama Türkiye’nin son elli yılında adım adım işin çivisi çıktı. AKP’nin iktidara gelmesinin üzerinden bir müddet geçtikten sonra ise iş hepten çığırından çıktı. Artık devlet mekanizması, polisiyle, askeriyle, bürokratıyla, siyasetçisiyle, tepeden tırnağa hakkını arayan yurttaşa düşmanlık duyan bir aparattır. Bu aparat hakkını arayan işçiye, gence, kadına, Kürt’e düşmandır.

Böyle bir mekanizma “mutant”lara ihtiyaç duyar elbet.

Sorgusuz, sualsiz biat eden “mutant”lara…

Hakkını arayan yurttaşlara düşman alan “mutant”lara…

En büyük motivasyon kaynağı Kürt düşmanlığı olan “mutant”lara…

Son elli yıldır kolluk kuvvetlerine bu “mutant”lar dolduruldu.

Eğitim sistemi bu “mutant”ları yetiştirmek için her yıl yeni baştan ve yeni baştan dizayn edildi.

Videosunu izlediğiniz de işte bu “mutant-yurttaş”lardan biridir. Halka düşman, hakkını arayan işçiye, kadına, gence, Kürt’e düşman, siyasal iktidarların, onların kolluk kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu prototip budur işte…

Tam tamına böyle “yurttaş” istiyorlar.

İstedikleri “mutant-yurttaş”dır.

Fikri “mutant”, vicdanı “mutant”, irfanı “mutant” yurttaştır istedikleri.

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler