Emniyetten şeriatçılara: İstediğiniz yerde basın açıklaması yapabilirsiniz

İstanbul İl Emniyeti'nın, cihatçıların Rusya Başkonsolosluğu önünde yapılan "şeriat isteriz" eylemlerine "vatandaş istediği yerde basın açıklaması yapmakta özgürdür" diyerek izin verdiği ortaya çıktı.

Emniyetten şeriatçılara: İstediğiniz yerde basın açıklaması yapabilirsiniz

Sputnik‘in ulaştığı İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplumsal Olaylar Büro Amirliği yetkilileri, İstiklal Caddesi’ndeki sözkonusu yürüyüşte, Rusya’nın ‘İstanbul Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması yapıldığını, basın açıklaması için de bir izin alınması gerekmediğini, vatandaşların istedikleri yerde basın açıklaması yapmakta özgür olduklarını’ söyledi.

Yetkililer, ‘olağanüstü halde de basın açıklaması için izin alınması gerekmediğini’ ifade ederken basın açıklaması yapılan yerde gerekli güvenlik önlemlerini aldıklarını belirtti.

Özellikle cihatçılara verilen iznin OHAL yasakları bahane edilerek miting, basın açıklaması ve protesto hakkını kullanmak isteyen halka verilmemesi dikkat çekici. 

Bu durum Halep’teki cihatçı çeteleri destekleyenlerin ‘sorunsuz’ biçimde düzenlediği bu yürüyüşün arkasında AKP’nin ‘özel izni’nin olduğu yorumu güçlü bir ihtimal olarak ortaya çıkıyor.

(GAZETEMANİFESTO)

Etiketler: Şeriatçılar, Emniyet

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler