Emniyet müdüründen yarın göreve başlayacak 386 bekçiye: 'Silahınızı kullanmak çekinmeyin'

İstanbul'da yarın geceden itibaren göreve başlayacak 386 bekçiye 386 bekçi İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan "Silahınızı kullanmakta tereddüt etmeyin" talimatı verdi.

Emniyet müdüründen yarın göreve başlayacak 386 bekçiye: 'Silahınızı kullanmak çekinmeyin'

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Gayrettepe'deki biriminde, 386 bekçinin göreve başlaması dolayısıyla düzenlenen törende konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, sistemin İstanbul'da oturtulmasıyla ülke genelinde de iyi yürüyeceğini, İstanbul'un lokomotif görevini üstlendiğini söyledi.

Çalışkan, "Silahınızı kullanmakta tereddüt etmeyin" talimatını verdiği bekçilere şunları söyledi:

"Kanuni hakkınız doğduğunda, yetkiniz ne ise kullanmakta hiç tereddüt etmeyin. Mevzuatı iyi bilin. Mevzuatı iyi bilirseniz, özgüveniniz daha yüksek olur. Dolayısıyla biraz okuyacak ve biraz yoğunlaşacaksınız. İyi niyetli olursanız hiçbir sıkıntı yaşamadan çok güzel görev yaparsınız. Kılık, kıyafetiniz, hitabınız, gelişiniz, gidişiniz her şeyinizi çok iyi kontrol edin. Şu anda herkes sizi seyredecek. Dikkatle bakacaklar. Biz ve devlet, vatandaşa, halka hizmet için varız. Burada oluş sebebimiz budur. Vatandaş için biz buradayız. Kendinize hitap edilmesini istemediğiniz hiçbir kelimeyi, vatandaşa yöneltmeyin. Vatandaşa; amca, dayı gibi kelimeleri kullanmayın. Onlara beyefendi ve hanımefendi diye hitap edin. Yanlış iş yapmayın. Yanlış iş yapanın bizimle yürüme imkanı yok."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler